نمایش جزییات خبر
۶ شهریور ۱۳۹۱ ۲۰:۲۲

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:وزارت ارشادکارنامه و عملکرد موفق و درخشانی دردولت دهم ارائه کرده است

رئیس کارگروه هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارنامه و عملکرد درخشان و موفقی در دولت دهم به ویژه دوره ای که دکتر"سید محمد حسینی " مدیریت این وزارتخانه را عهده دار بوده ارائه کرده است.
عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:وزارت ارشادکارنامه و عملکرد موفق و درخشانی دردولت دهم ارائه کرده است

به گزارش مرکز روابط عمومی ،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،حجت الاسلام و المسلمین "نصرالله  پژمان فر" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان این مطلب یادآور شد: روزهای اخیر مصاحبه ای با سایت فردا داشتم و در آنجا به صراحت گفتم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره اصلاحات و سازندگی به ویژه در بحث سینما کارنامه موفق و مطلوبی نداشته است اما این سایت این گفته مرا به وزارت فعلی ارشاد ربط داده بطوریکه خواننده را متوجه این نکته کند که منظورم ارشاد فعلی است!

وی تاکید کرد: درآن مصاحبه به ناموفق بودن وزارت ارشاد در دوره اصلاحات و سازندگی تاکید و ارشاره کردم.
حجت الاسلام و المسلمین پژمان فر خاطر نشان کرد : آن چیزی که جزو اعتقاد من است و به سایت فوق (سایت فردا )هم توضیح دادم این بود که سینما فرصت و ابزاری است که می توان بوسیله آن پیام را به مخاطبین فرستاد نه اینکه وسیله ای باشد که برای پرکردن وقت و خدای نکرده رویکرد آن به سمت ابایی گری و لاابالیگری برود.
نماینده مجلس نهم شورای اسلامی یادآور شد: انقلاب اسلامی یک جریان فکری را در دنیا تعقیب می کند تا تشنه هایی که دنبال یک جریان فکری به غیر از تفکر غرب و شرق باشند را جذب و تفکر و ایده جدیدی را آنها پیدا کنند. لذا یکی از ابزارهایی که می تواند این تفکر را منتقل به جامعه بشری کند هنر هفتم"سینماست".
حجت الاسلام والمسلمین پژمان فر اضافه کرد: متاسفانه در چند دوره قبل بویژه در دوره اصلاحات و سازندگی ،سینما نتوانست جایگاه خودش را پیدا و بعنوان یک ابزار خدمتگزاری در جهت توسعه باورهای دینی و رفع مشکلات اجتماعی ،سیاسی و اعتقادی مردم نقش آفرین باشد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین نمی توان گفت امکانات و شرایط ما بدتر از گذشته بوده بلکه اگر شرایط ما از نظر زیر ساختی ضعفی هم داشته به دلیل آن است که مدیریت سینما در آن دوران نتوانسته یک چشم انداز روشنی و مشخصی را برای آن موضوع ترسیم کرده و به این سمت و سو برود.
حجت الاسلام و المسلمین پژمان فر خاطر نشان کرد: بخش خصوصی که رویکردش درآمد زایی و ایجاد بنگاه اقتصادی و گیشه مداری است و از عرصه سینما بعنوان فرصت پول درآوردن استفاده می کند و لذا وضع آن معلوم است. 
رئیس کار گروه هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت ارشاد در دوره گذشته(اصلاحات و سازندگی ) نتوانست یک رویکرد آرمانی داشته باشد و با حداقل ها هم  فرصتی را برای توسعه باورهای انقلاب اسلامی و دینی فراهم کند.
حجت الاسلام والمسلمین پژمان فر تصریح کرد این درحالی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم به ویژه این دوره که مدیریت این وزارتخانه به دست نیروی انقلابی،پرتلاش،دلسوز و متعهد و فعالی مانند دکتر " سید محمدحسینی" است که با روحیه جهادی و تلاشی مضاعف باعث توسعه کمی و کیفی شاخصها در حوزه فرهنگ و هنر شده است.
به گفته وی امروز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور دکتر حسینی یک رویکرد جدی و جدید در عرصه های مختلف فرهنگ و هنر بویژه سینما پیدا کرده و اهتمام ویژه ای به این مسئله دارد تا از این فرصت (عرصه سینما) در جهت اشاعه فرهنگ دینی و صیانت از فرهنگ اصیل و غنی ایرانی اسلامی و معرفی آن به جهانیان و حل مشکلی از مشکلات فرهنگی استفاده شود.
رئیس کار گروه هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله دستگاه‌های اجرایی است که طی سالهای گذشته با اولویت‌ بندی وظایف و تکالیف خود را در راستای تحقق خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به مردم و اهتمام و توجه به فرهنگ و هنر جامعه، موفق شده شاخص‌های کمی و کیفی خود را به شکل چشمگیری و مطلوبی ارتقا بخشد.
حجت الاسلام و المسلمین پژمان فر تاکید کرد: دکتر حسینی-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز یکی از موفق ترین وزرای ارشاد طی چند سال اخیر بوده که با سخت کوشی،پیگیری جدی،فعالانه و تلاش مضاعف جایگاه این وزارتخانه را ارتقا داده و هم اکنون رشد کمی و کیفی و ارتقای چشمگیر شاخص های فرهنگی و هنری را در عرصه های مختلف در این وزارتخانه  شاهد هستیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من وظیفه می دانم بعنوان عضوی از مجلش شورای اسلامی به نوبه خود از تلاش ها و اقدامات موثر و مفید دکتر سید محمد حسینی وزیر فرهیخته فرهنگ و ارشاد اسلامی و تیم همکار و همراه ایشان تشکر و قدردانی کنم .
به گفته وی ،البته نقاط ضعف و کمبودهایی هم در این میان بوده اما رویکرد دولت نهم و دهم در عرصه فرهنگ و هنر کشور مثبت و درخشان ارزیابی می شود و امید است با تلاش و درایت و پیگیری مجدانه دکتر حسینی وزیر محترم ارشاد گامهای بلندی برای رسیدن به مطلوب ها در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری در کشور و سطح بین المللی برداشته شود.
حجت الاسلام و المسلمین پژمان فر در خاتمه ابراز امیدواری کرد: مجلس شورای اسلامی بعنوان یک مجموعه نظارتی که جایگاهش درقانون دقیقا روشن شده است، در حوزه اجرا نقش آفرینی شایسته و موثر در حوزه فرهنگ و هنر کشور باشد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید