نمایش جزییات خبر
۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۹:۴۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : اجلاس جنبش غیرمتعهدها فرصتی برای ارتقای تبادلات فرهنگی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری اجلاس آتی جنبش غیرمتعهدها در تهران، گفت: برگزاری این اجلاس فرصت مناسبی برای ارتقای سطح تبادلات فرهنگی میان کشورهای عضو با یکدیگر است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : اجلاس جنبش غیرمتعهدها فرصتی برای ارتقای تبادلات فرهنگی است

به گزارش مرکز روابط عمومی ،اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،'سیدمحمد حسینی' روز چهارشنبه  با تاکید بر اهمیت شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها به میزبانی جمهوری اسلامی ایران افزود: برگزاری این اجلاس، کشورمان را در کانون توجه رسانه‌های جهانی قرار می‌دهد.

عضو کابینه دولت دهم با بیان‌اینکه 120 نمایندگی رسانه‌های خارجی در کشورمان فعال است، گفت: علاوه بر فعالیت رسانه‌های داخلی و خارجی مستقر در تهران، تیم‌های خبری نیز به همراه هیات‌های شرکت کننده برای پوشش این رویداد بزرگ که بعد از مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بزرگترین اجلاس بین‌المللی محسوب می‌شود، به تهران سفر می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از آماده بودن مقدمات بازدید هیات‌های شرکت کننده در اجلاس غیرمتعهدها از شهرها و بناهای تاریخی کشورمان در سایر استان‌ها خبر داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: اگر اعضای هیات‌های شرکت کننده دراجلاس غیرمتعهدها در تهران تمایل داشته باشند، می‌توانند علاوه بر بازدید از شهرهای تاریخی و دیدنی ایران از پیشرفت‌های کشورمان در حوزه‌های هسته‌ای و مراکز علمی هم بازدید داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اقدامات انجام شده از سوی دولت دهم برای جلوگیری از افزایش گرانی کاغذ در کشور اظهارداشت: این موضوع در هیات دولت بررسی شد و قرار است، وزارت صنعت، معدن و تجارت از وارد کنندگان کاغذ حمایت کنند تا این مشکل از طریق واردات برطرف شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید