نمایش جزییات خبر
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱

جام باشگاه های کتابخوانی در شیروان راه اندازی شد/ صدور ابلاغ برای 120 تسهیلگر در شیروان

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: جام باشگاه های کتابخوانی در شیروان راه اندازی شد.
جام باشگاه های کتابخوانی در شیروان راه اندازی شد/ صدور ابلاغ برای 120 تسهیلگر در شیروان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ رضا رضایی در آیین افتتاحیه جام باشگاه های کتابخوانی شیروان صدور ابلاغ برای ۱۲۰ تسهیل گر در جام باشگاه های کتابخوانی را یک اتفاق نادر و کم نظیر دانست، افزود: هم اینک بیش از دو هزار کودک و نوجوان در جام باشگاه های کتابخوانی شیروان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی، با اینکه جام باشگاه های کتابخوانی از سال 95 شروع به کار کرده که برگزاری جلسات تسهیل گر منجر به این اتفاق بزرگ شده است، اظهار داشت: ثبت جام باشگاه کتابخوانی ابتدای کار است و باید دانش آموزان در جشنواره های کشوری تولیدات خود را ثبت کنند.

رضایی، گفت: اعضای گروه های جام کتابخوانی می توانند با 50 درصد، برای خود کتاب تهیه کنند چرا که این طرح مطالعه شده و پویا است و 500 جلد کتاب در حوزه کودک و نوجوان از سوی اداره کل استان به این شهرستان اهداء می شود.

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: این استان طی سال های اخیر در  بخش کتاب رشد خوبی داشته به طوری که از رتبه آخر سرانه مطالعه، هم اینک به رتبه یک کشور رسیده ایم و در سرانه کتاب جزو استان های برتر کشوری هستیم.

رضایی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های کتاب افزود: امسال 12 میلیارد ریال کتاب در نمایشگاه این استان به فروش رفت که نسبت به سال های قبل آن از رشد 2.5 برابری برخوردار بوده است.

جام باشگاه های کتابخوانی با حضور جمعی از مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مسئولان شهرستان و دانش آموزان و معلمان در سالن فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی شیروان برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید