نمایش جزییات خبر
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۱

خراسان رضوی پر فروش ترین استان کشور در طرح پاییزه کتاب

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این استان پرفروش ترین استان کشور در طرح پاییزه کتاب شد.
خراسان رضوی پر فروش ترین استان کشور در طرح پاییزه کتاب

افشین تحفه گر با اعلام این خبر افزود: طرح پاییزه کتاب در راستای حمایت از کتابخوانی در سراسر کشور برگزار گردید. در این طرح  استان خراسان رضوی با استقبال بی نظیری روبه رو شد و با فروش بیش از  ۵۷ هزار  عنوان کتاب با مبلغ بیش از ۱۶ میلیارد ریال پر فروش ترین استان کشور گردید.

 وی همچنین گفت: پردیس کتاب مشهد به عنوان دومین کتابفروشی در سطح کشور معرفی شد.

تحفه گر با بیان این که آبان، ماه آشتی خراسانی ها با کتاب بود بیان داشت: امسال در حالی هشتمین ماه سال را پشت سرمی گذاریم که به نظر می رسد کتاب جای خود را در سبد خانوارهای خراسانی باز کرده است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب و برنامه های جنبی این نمایشگاه گفت: همزمان با هفته کتاب 220 عنوان رویداد در استان برگزار و از دست اندر اکران حوزه کتاب تجلیل به عمل آمد، اهدای کتاب به مناطق محروم، کتابخانه های مدارس از جمله برنامه های این هفته بود.

معاون فرهنگی و رسانه ارشاد خراسان رضوی افزود: لذا به نظر می رسیدند کسب رتبه برای در طرح پاییزه کتاب کشور و معرفی پردیس کتاب مشهد پرفروش ترین کتابفروشی از نظر تعداد و فروش، در نهایت خرید قریب به 10 میلیارد تومان کتاب توسط مردم دوستدار کتاب، آشتی مردم با کتاب آغاز شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید