نمایش جزییات خبر
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۲

جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار در بوشهر برگزار می شود

نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار در بوشهر برگزار می شود.
جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار در بوشهر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با نخستین جشنواره آواها و نواهای ملی ایثار ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) با تشریح سیاست‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه موسیقی اظهار داشت: داوران منتخب این جشنواره 7 نفر از مدیران  صداوسیما و حوزه هنری هستند که با سیاست‌های بنیاد آشنایی دارند و آثار واصله را بررسی و حدود 20 اثر منتخب را در پایان معرفی می‌کنند.

سید مرتضی حسینی بیان کرد: دریافت آثار نخستین جشنواره آواها و نواهای ایثار تا پایان آذرماه سال جاری است و مخاطبین علاقه‌مند در سطح کشور می‌توانند در حوزه‌های آواها و نواها، مارش نظامی و سرود با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ایثار اجتماعی، سبک زندگی ایثارگرانه و شهدای مدافع حرم آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با بیان اینکه هفته دوم دی ماه اختتامیه نخستین جشنواره آواها و نواهای ایثار است، افزود: افرادی که با تصمیم هیئت داوران منتخب شدند از تاریخ 9 الی 12 دی‌ماه در بوشهر آثار خود را اجرا خواهند کرد و درنهایت گروه داوری دیگری برگزیدگان را برای معرفی در اختتامیه معرفی می‌کند.

حسینی عنوان داشت: مقرر شده در بخش غیررقابتی این جشنواره،  از ۶ هنرمند سرشناسی که در طول ۴۰ سال گذشته در حوزه ایثار و شهادت آثار خوبی را تولید کردند تجلیل شود.

وی خاطرنشان کرد: آثار افراد منتخب جشنواره با همکاری دفتر سرود صداوسیما به‌صورت حرفه‌ای ضبط خواهد شد و در رادیو، سیما و شبکه‌های برون‌مرزی پخش می شود.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین یادآور شد در راستای تقدیر از هنرمندان برگزیده، علاوه بر پخش اثر، با حمایت بنیاد و صدا و سیما، قراردادی جهت تهیه اثر سفارشی با هنرمند منتخب منعقد می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: استان بوشهر در طول تاریخ نماد ایثار، مقاومت و ایستادگی بوده و همواره به عنوان یکی از برجسته ترین ارزش ها در بین افراد شناخته می شود.

فاطمه کرمپور با اشاره به اینکه ایثار تنها مختص دفاع نیست، اظهار کرد: امروزه با توجه به توطئه های دشمنان ترویج و گسترش روحیه ایثار از ضروریات می باشد.

وی ایثار را مقدم شمردن یک فرد نسبت به خود دانست و افزود: انجام این مهم در افراد جامعه به خوبی متبلور است و جایگاه بسیار ویژه ای دارد.

کرمپور با بیان اینکه ظرفیت های خوبی در این حوزه وجود دارد، خاطرنشان کرد: انجمن های سراسر استان با داشتن هنرمندان توانا و مستعد می توانند در این راستا کمک شایانی به دبیرخانه جشنواره نمایند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در ادامه ضمن تشریح برنامه های فرهنگی و هنری اداره کل، عنوان کرد: اجرای برنامه های مشترک بین دستگاه های اجرایی به ارتقاء کیفیت برنامه کمک می کند.

در ادامه علاوه بر توضیحاتی در ارتباط با جشنواره توسط ابراهیم تسکری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر، حاضرین به موضوعات مختلف جشنواره و چگونگی همکاری دو دستگاه به بحث و بررسی پرداختند.

گفتنی است نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار با مشارکت 8 دستگاه در دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار در بوشهر برگزار می شود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید