نمایش جزییات خبر
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۵

لزوم احیای مجدد اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در نشست بررسی مشکلات اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان، بر احیای مجدد این اتحادیه تاکید کرد.
لزوم احیای مجدد اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در جلسه‌ای با حضور مدیرکل و معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد و اعضای اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان، مشکلات پیش‌روی این اتحادیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

احمد حسین فتایی در این جلسه با تاکید بر لزوم احیای مجدد این اتحادیه، گفت: اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران لرستان در سال 1391 به عنوان یازدهمین اتحادیه کشوری  ثبت شده و کار خود را آغاز نمود که متاسفانه بنا بر دلایل نامعلوم در سال 1395 فعالیت آن متوقف شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان افزود: در حال حاضر 82 چاپخانه فعال در استان وجود دارد که نبود اتحادیه مستقل، مشکلات عدیده‌ای از جمله عدم دریافت سهمیه‌های مصوب کاغذ و زینک را برای فعالان این عرصه به وجود آورده که با احیای مجدد اتحادیه این مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی تصریح کرد: نبود اتحادیه مستقل همچنین بحث نظارت بر کار چاپخانه‌های استان و برخورد با موارد غیر قانونی را نیز با مشکل مواج می کند که نیاز است با کمک دستگاه قضا به ویژه دادستان محترم عمومی و انقلاب خرم آباد، این اتحادیه مجدداً احیا شده و کار خود را از سر بگیرد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد نیز در این جلسه، با تاکید بر نزدیکی زمان برگزاری انتخابات و لزوم نظارت جدی بر فعالیت چاپخانه‌های استان، گفت: تلاش می کنیم در اسرع وقت و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این اتحادیه، زوایای مختلف موضوع را بررسی و زمینه احیای مجدد اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان را فراهم نماییم.

ناصر دولتشاه، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این جلسه خواستار رفع مشکلات موجود در این خصوص شد و ابراز داشت: عدم وجود اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران موجب کم رونق شدن صنعت چاپ استان و حتی تعطیلی یا مهاجرت بسیاری از این واحدهای تجاری می شود که مشکلات اقتصادی بسیاری را برای خانواده کارکنان و کارگران این صنعت به دنبال خواهد داشت.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید