نمایش جزییات خبر
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی: آموزش اولویت نخست جامعه عشایری است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بر پرداختن به آموزش جامعه عشایری تاکید کرد و این مهم را بهترین راهکار برای معرفی ظرفیت های این قشردانست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی: آموزش اولویت نخست جامعه عشایری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حسین فرخنده در جلسه هماهنگی ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به جامعه عشایری استان به بحث آموزش در چهار حوزه اشاره کرد و افزود: آموزش به واجب التعلیم ها ،شتاب بخشی به آموزش بزرگسالان، آموزش توانمند سازی عشایر و آموزش بهره برداران عشایری بسیار ضروری است.

وی، در ادامه با بیان اینکه آمادگی برای اهدا کتاب به جامعه عشایری در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... داریم، معرفی رابط فرهنگی از سوی اداره کل امور عشایری به فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور تعامل هر چه بیشتر در حوزه فرهنگی برای کمک به جامعه عشایری را مهم خواند.

فرخنده، با بیان اینکه نگاه به جامعه عشایری نگاه مثبتی است، بیان داشت: می بایست همه ما برای معرفی هر چه بهتر ظرفیت های فرهنگی و هنری جامعه عشایری تلاش کنیم.

وی، در ادامه برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر در استان، برپایی نمایشگاه هایی با موضوع توانمندی جامعه عشایری، حمایت از راه اندازی کتابخانه های خانگی عشایر، صدور مجوز توزيع محصولات فرهنگی و هنری به جامعه عشایری، نمایش فیلم، اجرای طرح روستاها و عشایر دوستدارکتاب، پیگیری و تلاش برای راه اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره ملی روستا و عشایر در این استان از مهمترین اقدامات انجام گرفته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حوزه عشایری به شمار می رود.  

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی هم در ادامه این جلسه اظهار کرد: معتقدیم عشایر با توجه به ظرفیت هایی که دارند می توانند در حوزه فرهنگی بسیار موثر باشند.

محمد رضا قلی پور، تصریح کرد: هر سیاه چادرعشایری به عنوان یک کارگاه تولیدی به شمار می رود و نمادی از اقتصاد مقاومتی است.

وی، با بیان اینکه توجه به جامعه عشایری در حوزه فرهنگی یکی از الزامات به شمار می رود، افزود: معرفی توانمندی ها و ظرفیت های این قشر زحمتکش درحوزه فرهنگی بسیار نمود دارد و می تواند به اقتصاد خانواده عشایر هم کمک شایانی داشته باشد.

قلی پور با بیان اینکه بیشترین هدف ما معرفی دانش آموزان حوزه عشایر و ارتقاء سطح دانش آن ها می باشد، گفت: دانش آموزان جامعه عشایری با بهره گیری از آموزش ها و مهارت های لازم می توانند به موقعیت های اجتماعی بهتری دست یابند.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با مدیریت درست و برنامه ریزی مناسب خدمات بهتر و بیشتری را به جامعه عشایری اختصاص دهیم.

در ادامه اعضا به ارائه نظرات، پیشنهادات و راهکارهای اجرایی خود برای معرفی هر چه بهتر ظرفیت ها و توانمندی های جامعه عشایری پرداختند که تجهیز کتابخانه های مدارس شبانه روزی مناطق عشایری، اعزام مبلغ دینی و مشاوره های خانواده به مناطق عشایری هر دو هفته یک بار، راه اندازی کتابخانه سیار و... از مصوبات این جلسه بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید