نمایش جزییات خبر
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱

تولد 91 سالگی کهن سال ترین نوازنده ایران

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از استاد علیدوست فلاحتی نوازنده «دوزله» تجلیل کرد.
تولد 91 سالگی کهن سال ترین نوازنده ایران

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، انجمن موسیقی استان ایلام عصر دیروز شنبه نهم آذرماه میزبان جشن تولد 91 سالگی استاد علیدوست فلاحتی نوازنده چیره دست «دوزله» بود.

در این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان رشته های مختلف هنری برگزار شد، عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، جواد یعقوبی رییس انجمن موسیقی استان ایلام و مهدی صندوق آبادی رییس انجمن هنرهای تجسمی استان ایلام با تقدیم لوایح سپاس و هدیه از فلاحتی تجلیل کردند.

علیدوست فلاحتی در سال ۱۳۱۰ در ایلام متولد شد. او کارمند بازنشسته سازمان محیط زیست می‌باشد و بیش از ۵۰ سال است که به نوازندگی «دوزله» همت گماشته‌است.

او دربارهٔ چگونگی آشنایی خود با ساز دوزله این چنین می‌گوید: «هنگامی که کودک خردسالی بودم در مراسم جشنی صدای دوزله را شنیدم و به آن علاقه‌مند شدم هر جا که صدای دوزله می‌آمد به آنجا می‌رفتم تا شاید روش نواختن آن را بیاموزم.» وی کهنسال‌ترین نوازنده موسیقی نواحی حال حاضر ایران است. برگزیدگی چهارمین جشنواره سراسری سرود و آهنگ‌های انقلابی، برگزیدگی دومین جشنواره موسیقی منطقه غرب کشور، برگزیدگی جشنواره موسیقی کردی و... در کارنامه فلاحتی می درخشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید