نمایش جزییات خبر
۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰

معاون ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور؛ فهما، جریان فرهنگی که به کانون ها هویت واقعی می بخشد

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در جمع رابطان طرح فهما در استان خراسان شمالی، اجرای این طرح را جریان فرهنگی و هویت بخشی واقعی به عملکرد کانون ها خواند.
معاون ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور؛  فهما، جریان فرهنگی که به کانون ها هویت واقعی می بخشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری شبستان، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری  مساجد کشور در جلسه توجیهی رابطان فهما استان خراسان شمالی،  به اقدامات انجام گرفته در تبیین و هویت بخشی بیشتر به کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: با تصویب اساس نامه و ابلاغ آن اکنون کانون ها با هویت مستقل  فعالیت می کنند.

حمیدرضا بنی اسدی، به تشکیل شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در استان ها اشاره کرد و گفت: پس از این ستاد های استانی می توانند  با تشکیل این شورا و اعطاء حکم اعضای آن متشکل از مسئولان عالی رتبه هر استان، خواسته های خود رادر رابطه با تجهیز و ارتقاء نقش کانون های مساجد و بهبود فعالیت های آن از دستگاه های عضو به راحتی مطالبه کنند.

مسئول کمیته پشتیبانی رویداد فهما  در ادامه با توضیح جامع تر آن  اظهار داشت: جریان فهما این امکان را فراهم می آورد که فعالیت ها  و نقش اعضا و فعالان کانون ها به وضوح تبیین شود و در مقابل دید جمعی قرار گیرد.

بنی اسدی، در این راستا  با اشاره به راه اندازی سایت بچه های مسجد و برنامه ریزی  و جهت دهی آن، اضافه کرد:  علی رغم اشکالاتی که در این باره ممکن است وجود داشته باشد، در تلاشیم با بهره مندی از تکنولوژی نوین و آموزش، فعالیت ها و عملکرد کانون ها را  در جریانی فرهنگی از کیفیت به کمیت تبدیل کنیم و یکپارچه سازیم.

وی، اضافه کرد: در طراحی این سایت اشکالاتی که از لحاظ امنیت سرور و برخی محدودیت ها پیش از این با آن رو به رو بودیم رفع شده و در واقع فضایی را در اختیار داریم که به راحتی می توانیم به طور دقیق فعالیت و اقدامات کانون ها را مشاهده کنیم .

وی، در تکمیل مطالب فوق  همچنین بهره مندی از اساتید و کارشناسان مجرب در  این راستا را مورد تاکید قرار داد و گفت: طرح ریزی و تدوین «فهما»  و جزئیات و موارد دیده شده در آن کار دشواری بود اما بدون شک با حمایت  و همراهی رابطان و  فعالان استانی و شهرستانی در سراسر کشور می توانیم عملکرد ارزشمند و نتیجه بخشی ارائه دهیم.

بنی اسدی، با عنوان اینکه انتخاب پایتخت  فرهنگ و هنر مساجد ایران (فهما) همزمان با میلاد بزرگ بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) انجام می گیرد، گفت: این انتخاب در بخش های مختلف دیده شده علاوه بر انتخاب استان به صورت کلی، در شاخص های تعیین شده نیز فعالیت کانون ها و عملکرد ستاد های استانی مورد ارزیابی قرار می گیرد  و برترین ها معرفی می شوند و مورد حمایت های تعیین شده قرار می گیرند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید