نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶

کتاب بستری برای انتقال میراث فرهنگی گذشتگان به نسل جدید است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی کتاب را زبان جهانی توصیف کرد و گفت: کتاب بستری برای انتقال میراث فرهنگی گذشتگان به نسل جدید است.
کتاب بستری برای انتقال میراث فرهنگی گذشتگان به نسل جدید است

 جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در "همایش بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار" در مشهد اظهار کرد: فضای خراسان رضوی و مشهد در حوزه کتاب و کتابخوانی بگونه‌ای می‌باشد که در پرتو آن، کتاب خواندن به عنوان یک شاخص عقلانیت در حال توسعه و رشد است.

وی کتاب را زبان جهانی توصیف و بیان کرد: محاسن کلام اهل بیت(ع) از همین طریق قابل انتقال می‌باشد. همچنین کتاب بستری برای انتقال میراث فرهنگی گذشتگان به نسل جدید است.

مروارید مشهد را قطب انتشارات دینی خواند و افزود: این شهر به دلیل وجود مضجع شریف حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا(ع) با بهره‌مندی از سنت اصیل در اندیشه‌ورزی "قطب نشر دینی" و معنویت در منطقه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: در دوران معاصر با وجود رشد و گسترش فزاینده شبکه‌های مجازی هنوز "کتاب" پادشاهی محتشم است. هرگاه چرخه کتابگردی و کتابخوانی به یک عادت پایدار در میان خانواده‌ها تبدیل شود سنت پیامبران محقق شده است.

در این همایش از جمعی از کتابداران برتر استان، خیران کتابخانه ساز، کتابخوانان، رسانه‌های برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی و خانواده شهدای کتابدار خراسان رضوی قدردانی شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید