نمایش جزییات خبر
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۳۴

پیام دبیر هفته کتاب به مناسبت ششمین دوره‌ی کتابگردی

دبیر هفته کتاب به مناسبت ششمین آیین «کتابگردی» پیامی صادر کرد.
پیام دبیر هفته کتاب به مناسبت ششمین دوره‌ی کتابگردی
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، پیام نیکنام حسینی‌پور به مناسبت ششمین آیین «کتابگردی» به این شرح است:
 
«کتابفروشی‌ها، کانون‌های فرهنگی بر محور کتاب هستند و در هر کجا که باشند، چه در محله‌ها و چه در مجموعه‌های تجاری در زمره فرهنگی‌ترین فروشگاه‌ها به شمار می‌روند. این واحدهای صنفی کارکردی دوگانه دارند؛ از یک سو کالاهای آن‌ها از جنس هنر، آگاهی و دانش است و از سوی دیگر به عنوان کانون‌های فرهنگی، پاتوق اهل فرهنگ و محل تردد و گفت‌و‌گوی فرهیختگان، نخبگان و اندیشمندان هستند. 
 
این کارکرد دوگانه کتابفروشی‌های محلی نه تنها موجب ارتقای سطح فرهنگی مناطق شهری می‌شوند بلکه یقینا در درازمدت و به نحو غیرمستقیم، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارند. 
 
پویش ملی کتابگردی که با هدف حمایت مادی و معنوی از این کانون‎‌های فرهنگی ایجاد شده، همزمان با آخرین پنج‌شنبه هفته کتاب (30 آبان‌ماه) در سراسر کشور برگزار می‌شود و اکنون پس از شش سال به دلیل حضور اصحاب هنر و اندیشه و فکر به پویشی پُرشور و ثمربخش تبدیل شده است.
 
بنابراین از همه فعالان و دست‌اندرکاران عرصه نشر اعم از پدیدآورندگان، ناشران، کتابفروشان، چاپخانه‌داران، مراکز توزیع کتاب، همچنین تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی و سازمان‌های مردم نهاد و مروجان کتابخوانی، خبرنگاران حوزه کتاب، اهالی فرهنگ و هنر و دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌ها دعوت می‌کنم با شرکت در پویش «کتابگردی» و خرید کتاب، «حال خوش خواندن» را با دوستان و عزیزانشان تقسیم کنند.
 
وعده دیدار ما پنج‌شنبه(30 آبان‌ماه) در کتابفروشی‌های سراسر کشور»
 
بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23  آبان ماه در سراسر کشور آغاز شده است و تا 30 آبان ماه ادامه دارد. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.
 
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید