نمایش جزییات خبر
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶

کانون‌های مساجد می‌توانند پایگاهی برای آگاه‌سازی جوانان در مقابله با جنگ نرم باشند

حجت‌الاسلام سالک گفت: مقام معظم رهبری همواره در سخنان‌شان نسبت به جنگ نرم دشمن هشدار می‌دهند یکی از پایگاه‌هایی‌که می‌توانیم از آن برای آگاه سازی جوانان نسبت به جنگ نرم استفاده کنیم، مساجد است.
کانون‌های مساجد می‌توانند پایگاهی برای آگاه‌سازی جوانان در مقابله با جنگ نرم باشند

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما، حجت‌الاسلام ‌«احمد سالک» با اشاره به نقش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در بحث مقابله با جنگ نرم گفت: اولین مطلبی که بعد از بعثت پیامبر اکرم (صل الله علیه وآله) در جهان اسلام مطرح شد، ساخت مساجد بود. مساجد پایگاه اداره جامعه و به عنوان پایتخت حاکمیتی و حکومتی ایجاد شده‌اند.

 

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز نقش مساجد در گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی چه در بعد تربیتی و چه در بعد اطلاع‌رسانی نسبت به آنچه که پیرامون مردم در داخل محلات و کشور و منطقه و جهان می‌گذرد، از طریق مسئولان مساجد یعنی امامان جماعت و دیگران انجام می‌شود و به مردم منتقل می گردد.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش هدایتی مساجد در جامعه اسلامی تصریح کرد: نباید این نقش هدایتی مساجد فراموش شود، مساجد در هر برهه‌ای از تاریخ کشور ما نشان داده‌اند که می‌توانند نقش محوری ایفا کنند.

 

وی با هشدار نسبت به جنگ نرم دشمن گفت: مقام معظم رهبری همواره در سخنان‌شان نسبت به جنگ نرم دشمن هشدار می‌دهند و مسئولان فرهنگی کشور را نسبت به این امر آگاه می‌سازند که برنامه‌ریزی مناسب برای مقابله با این جنگ داشته باشند. یکی از پایگاه‌هایی که ما می‌توانیم از آن برای آگاه سازی جوانان نسبت به جنگ نرم استفاده کنیم، مساجد است.

 

وی بیان کرد: مساجد باید یک مرکز IT داشته باشند تا بتوانند پاسخگوی شبهات و سوالات و ابهامات جوانان باشند که خوشبختانه با وجود کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این مرکز در حال حاضر در مساجد وجود دارد. مهم این است که این مرکز تقویت و مورد حمایت قرار گیرد.

 

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود بیش از 20 هزار کانون فرهنگی هنری در مساجد کشور گفت: نقش این کانون‌ها در هدایت‌گری جوانان و پاسخگویی به شبهات آنها نقشی اساسی و مهم است که نباید نادیده گرفته شود.

 

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید