نمایش جزییات خبر
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴

از خادمان فرهنگی اربعین تجلیل شد

با حضور مدیرکل شورای فرهنگ عمومی کشور صورت گرفت.
از خادمان فرهنگی اربعین تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در آئینی از خادمان فرهنگ اربعین حسینی در ایلام تجلیل و تقدیر شد، این مراسم که در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ایلام و از سوی شورای فرهنگ عمومی برگزار شد، با حضور مقامات استانی و کشوری صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: اربعین یک حرکت ضد استکباری و بصیرت آفرین است و جهان امروز تشنه درک حقایق قیام اباعبدالله الحسین (ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین الله‌ نور کریمی‌تبار در مراسم تجلیل از خادمان فرهنگ اربعین حسینی در ایلام اظهار کرد: کربلا دانشگاه بزرگ فرهنگی است که از مهم ترین دروس آن ایثار ، حق طلبی و ایستادگی در برابر ظالم برای احقاق حق مظلوم است.

وی با اشاره به ویژگی های متعدد و بارز اربعین حسینی تاکید کرد: ملت ایران با تاسی به قیام امام حسین (ع) تاکنون در برابر زیاده خواهی های دنیای غرب ایستادگی کرده و این مسیر را با قدرت ادامه خواهد داد.

امام جمعه ایلام یادآور شد: هرچه در جهت اعکاس اهداف قیام اباعبدالله الحسین (ع) گام برداریم بهتر می توانیم ویژگی های عدالت خواهانه سیره اهل البیت (ع) را تبیین و روشنگری کنیم.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: اربعین یک حرکت ضد استکباری و بصیرت آفرین است، دشمن در برابر این حرکت عظیم ایستاده، ما نیز نباید منفعل باشیم، باید فرهنگ اربعینی را انعکاس دهیم، جهان باید با فرهنگ اربعین حسینی آشنا شود.

مدیرکل شورای فرهنگ عمومی کشور نیز در این مراسم گفت: فرهنگ عمومی میراث اجتماعی مشترکی است که بر باورها و رفتارها مبتنی شده است.

فاضل عبادی با بیان اینکه نام ایلام با اربعین گره خورده است، افزود: مردم ایلام در عرصه‌های مختلف حضوری موثر و فعال داشته‌اند، آخرین نمونه این حضور استقبال مردم ایلام از زوار اربعین حسینی است.

مدیرکل شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه به برنامه های شورای فرهنگ عمومی کشور پرداخت و اضافه کرد: این شورا در دوره دهم کاری ضمن توجه به موضوعات مختلف فرهنگ عمومی بر استفاده از ظرفیت دستگاه‌های عضو تاکید داشته و سرفصل‌های ۱۵ گانه‌ای را نیز همچون ارتقا فرهنگ زیارت، ارتقا فرهنگ سلامت و راهپیمایی اربعین حسینی تصویب کرده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از خادمان فرهنگی اربعین در تمام رشته ها و حوزه های فرهنگی و هنری تجلیل شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید