نمایش جزییات خبر
صالحی در نشست خبری با اصحاب رسانه یزد:
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵

کتابخانه مرکزی یزد تا پایان امسال تکمیل می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سفر خود به استان یزد در جمع اصحاب رسانه‌ این استان با ارائه گزارشی از این سفر، گفت: برنامه‌ریزی‌های خوبی در جهت تکمیل تالار مرکزی یزد و کتابخانه مرکزی این استان صورت گرفته است؛ به همین منظور کتابخانه مرکزی یزد تا پایان امسال تکمیل می‌شود و امیدواریم تالار مرکزی یزد نیز تا پایان سال 99 به مرحله بهره‌برداری برسد.
کتابخانه مرکزی یزد تا پایان امسال تکمیل می‌شود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در ادامه با بیان اینکه فروش سینما در هشت ماهه گذشته کشور حدود 200 میلیارد تومان بوده است، افزود: علاوه بر سینما در حوزه‌های مختلف نمایشی هم امسال ارزیابی‌ها نشان دهنده افزایش قابل توجهی در این حوزه است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به همه‌ حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه است، گفت: آمارها نشان می‌دهد که در ارزیابی کمی، همه حوزه‌های نمایشی در کشور با افزایش قابل توجهی روبه‌رو بوده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تغییرات فضای رسانه‌ای در سال‌های اخیر ادامه داد: یکی از این تغییرات ورود به شبکه‌های مجازی بود و افزایش به یکباره‌ کاربران فضای مجازی و گوشی‌های هوشمند تاثیر خود را بر مطبوعات کلاسیک گذاشت.

صالحی در ادامه به موضوع کاغذ اشاره کرد و افزود: تا امروز تلاش براین بوده است که فضای به‌ وجود آمده در بحث کاغذ را به خوبی مدیریت کنیم. در پایان سال گذشته نگاه بر این بود که کاغذ جزو کالاهای اساسی نباشد اما در اواخر اردیبهشت، کاغذ جزو این کالاها قرار گرفت و طی دو تا سه ماه مسیر اداری آن طی شد.

وی افزود: در حال حاضر تقریبا سفارش‌ها براساس کالاهای اساسی در حال انجام است و شرایط واردات کاغذهایی که فعلا به کشور رسیده یا در حال رسیدن است رو به افزایش است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از در نظر گرفتن حدود 40 هزار تن کاغذ برای مطبوعات در کشور خبر داد و گفت: در حوزه سفارش کاغذ رقم بسیار خوبی داشته‌ایم و امیدواریم برای سال آینده شرایط کاغذ بهتر باشد و بتوانیم به مطبوعات کاغذی از این جهت کمک کنیم.

صالحی یادآور شد: بیمه‌شدگان شغل خبرنگاری در کشور از سال 95 تا 97‌ از حدود 28 هزار نفر به بیش از 40 هزار نفر رسیده و رقم ریالی نیز در این حوزه بیش از دو برابر شده است.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از سفر خود به استان یزد گفت: یزد شانزدهمین استانی است که به آن سفر داشته‌ایم، ما اهداف بسیاری را در این سفرها دنبال می‌کنیم که تنظیم موافقت‌نامه برنامه‌ای با استان‌ها از مهم‌ترین اهداف این سفرها است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امیدواریم در شانزده ماه باقی‌مانده از تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری یزد شرایطی فراهم شود که حوزه فرهنگ و هنر وضعیت مطلوب‌تری را در استان‌ها و کشور به خود ببیند.

صالحی با اشاره به اینکه تلاش بر این است که عنوان پایتخت کتاب ایران بتواند اتفاقات خوبی را برای یزد داشته باشد، بیان کرد: به خاطر انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، برنامه‌های مختلف و مهمی در هفته کتاب و کتابدار در یزد برگزار شد که یکی از آن‌ها برگزاری مراسم کتابداران با حضور حدود 400 کتابدار کشور در این استان بود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید