نمایش جزییات خبر
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی:
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۴۳

بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد ۸ میلیارد تومان فروش داشته است

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد که از ۸ الی ۱۵ آبان برگزار شد بیش از ۸ میلیارد تومان فروش را در کارنامه خود ثبت کرد.
بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد ۸ میلیارد تومان فروش داشته است

«افشین تحفه گر» با بیان این خبر افزود: نمایشگاه کتاب مشهد امسال از ۸ تا ۱۵ آبان ماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برپا شد و در مجموع ۸ میلیارد و صد و بیست میلیون تومان فروش داشت که نشان می دهد در مدت برپایی نمایشگاه به طور متوسط مشهدی ها روزانه بیش از یک میلیارد تومان کتاب خریدند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: در مدت هشت روز برگزاری این نمایشگاه، ۲۳ هزار قطعه بن کتاب برای ۲۳ هزار نفر به مبلغ یک میلیارد و ١٠٠میلیون تومان از سوی بانک عامل به صورت فروش حضوری عرضه شد و عموم مردم از آن استفاده کردند.

تحفه گر با اشاره به اینکه سال گذشته در بیستمین دوره نمایشگاه کتاب مشهد ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش ثبت که امسال رشد مطلوبی در میزان فروش نمایشگاه داشتیم، گفت:بر اساس اعلام دبیر نمایشگاه، مردم استقبال باشکوهی از این نمایشگاه داشتند و امسال حدود ۱۸۰ هزار نفر از نمایشگاه کتاب مشهد بازدید کردند.

وی از وقف ۲۰ هزار جلد کتاب برای اولین بار در این نمایشگاه خبر داد و در خصوص برنامه های جنبی و ویژه نمایشگاه بیان داشت: ۱۵۰ برنامه فرهنگی هنری در نمایشگاه در چهار حوزه سرای اهل فرهنگ، سرای اهل قلم، سوادرسانه و باغ کتاب برگزار شد، در سرای اهل فرهنگ ۱۸ برنامه شامل ۶ نشست تخصصی و علمی، رونمایی از ۶ کتاب، ۳ نشست بررسی و نقد کتاب و همچنین در بخش نشر الکترونیک، رونمایی از کتابهای استارت آپی و کارآفرینی و اپلیکیشن شهروندی و بررسی ۶ اپلیکیشن شهروندی بوده است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: شبهای فرهنگی شهرستانهای طرقبه شاندیر، قوچان و تربت حیدریه از دیگر برنامه هایی بود که در نمایشگاه کتاب مشهد برگزار شد همچنین مجموعا ۳۲ برنامه در قالب نشست تخصصی و ادبی، شب شعر و کارگاه آموزشی برگزار شد.

تحفه گر ادامه داد: در حوزه رسانه ها، ۳۰ روزنامه، خبرگزاری و سرپرستی روزنامه های سراسری، نشریات استانی، شهرستانی و پایگاههای خبری و خبرگزاری ها حضور داشتند.

وی با بیان این که ۷۳۰ ناشر داخلی و ۱۱ ناشر خارجی در این نمایشگاه حضور داشتند، گفت: ایجاد تسهیلات رفاهی جهت ناشرین و غرفه داران، گذاشتن سرویس های رایگان اتوبوس درون شهری با همکاری شهرداری و سازمان اتوبوسرانی جهت رفاه حال همشهریان از دیگر اقدامات در این نمایشگاه بود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به بازدید مسوولین از این نمایشگاه گفت: حضور بیش از ۵۰ شخصیت کشوری، لشکری، حوزوی و فرهنگی از دستآوردهای نمایشگاه امثال بود، حضور تولیت معزز آستان قدس رضوی، نماینده محترم ولی فقیه، نمایندگان گرانقدر مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر مشهد بر غنای این کلان رویداد فرهنگی شرق کشور افزود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید