نمایش جزییات خبر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ۲۱:۱۸

نقاط اتصال بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده را بیشتر کنیم

صالحی با بیان اینکه باید نقاط اتصال بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده را بیشتر کنیم، گفت: اگر در گذشته احتیاج به همگرایی و ارتباط بیشتری بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده داشتیم اما امروز باتوجه به رویکردهای جدید در بین این سازمان‌ها باید نقاط اتصال را بیشتر کرد.
نقاط اتصال بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده را بیشتر کنیم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی در جلسه با مدیران سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به اینکه باتوجه به نیازهایی که در استان‌ها وجود دارد باید به کمک فضای استان آمد، اظهار داشت: هر استان راهبردی برای خود دارد و وظیفه ما این است که در هراستان با نماینده دولت که همان استاندار است به گونه‌ای رفتار کنیم که از ظرفیت دستگاه فرهنگ و هنر بهره حداکثری ببرد.

وی ادامه داد: برای این امر باید از فرصت‌ها و اختیارات یکدیگر در رسیدن به یک هدف بهره ببریم، گام‌هایی در این قسمت برداشته شده و در این جلسات نیز به نوع راهبردها تقویت می‌شود. به هر حال این خانواده زیر آرم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار می کند و باید این آرم حفظ شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه در استان یزد هم در فضای کلان استان و هم در جمع سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده همگرایی‌های خوبی دیده می‌شود.

صالحی یادآور شد: اساسنامه ایرنا همانظور که می‌دانید مدنظر ما هست زیرا این اساسنامه مربوط به 50سال پیش است و مطابق با عصر امروز نیست، اما دست بردن بروی این اساسنامه ممکن است توقعاتی را برای عده‌ای به همراه داشته باشد و این اساسنامه دستخوش اتفاقاتی نامناسب بشود.

وی افزود: در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی یک ظرفیت تجمیع شده را هم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم در نهاد کتابخانه‌ها و ادارات کل داریم که باید به شکل جدی‌تری به هم وصل شود، به خصوص با رویکردی جدیدی که در نهاد کتابخانه‌ها به منظور فرهنگی_اجتماعی شدن این نهاد دنبال می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: طبعا با این نگاه باید همکاری خود را در نهاد کتابخانه‌ها بیشتر کنیم، ایرنا هم همانطور که مطرح است یک فضای رسانه‌ای قابل توجه هم برای استان‌ها و هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که می‌تواند ظرفیت خوبی قلمداد شود.

صالحی خاطرنش ان کرد: در دوره جدید تلاش کردیم سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه فرهنگ و هنر نقش بیشتری پیدا کند و به عنوان یک پشتوانه بتواند کمک‌کننده باشد، در این راستا وقف‌های دانش‌بنیان را به صورت جدی دنبال می‌کنیم، چندین مجموعه جدید در حوزه استارتاپ‌ها توسط سازمان اوقاق در حال تاسیس است، بنابراین باید سازمان اوقاف و امور خیریه را در حوزه فرهنگ جدی‌تر بگیریم.

وی در پایان گفت: اگر در گذشته احتیاج به همگرایی و ارتباط بیشتری بین سازمان‌های وابسته و هم‌خانواده داشتیم اما امروز باتوجه به رویکردهای جدید در بین این سازمان‌ها باید نقاط اتصال را بیشتر کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید