نمایش جزییات خبر
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳

احمدی در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید هیات رسیدگی به تخلفات اداری: در تخریب افراد سبقت نگیریم

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی با تاکید بر اینکه نباید در تخریب افراد به ویژه همکاران سبقت بگیریم، گفت: نظام هستی و تفکر دینی ما بر اساس قدرشناسی شکل گرفته است.
احمدی در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید هیات رسیدگی به تخلفات اداری: در تخریب افراد سبقت نگیریم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی احمدی صبح امروز در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مطلب افزود: کسانی که بر اساس مبانی الهی حرکت کرده اند نگاهی متفاوت و منصفانه نسبت به دیگر انسان هایی که با اباحه گری زندگی کرده اند، دارند.

وی در ادامه گفت: جلسات تکریم و تقدیر هم منشاء انسانی، دینی و الهی دارد.

احمدی با اشاره به دیدگاه فرشتگان و خداوند نسبت به انسان ها، افزود: فرشتگان از منظر زشتی به انسان می نگرند و خداوند از منظر زیبایی به انسان می نگرد. وقتی فرشتگان از خداوند می پرسند که چرا باید در مقابل انسان تعظیم و سجده کرد، خداوند در پاسخ می فرماید «من چیزی می دانم که شما نمی دانید. در درون انسان حقیقتی نهفته است که من بر اساس آن به او می نگرم و شما عوامل بیرونی که منجر به تغییرات در انسان می شود را فقط می نگرید».

به انسان ها و همکاران با نگاه خوشبینی همراه با هوشیاری بنگریم

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید نسبت به انسان ها و همکاران با نگاه خوشبینی در عین هوشیاری بنگریم نه با نگاه بدبینی.

وی گفت: در کارهای اجرایی و مدیریتی نیز باید میزان ظرفیت ها را در نظر بگیریم و در تخریب افراد از یکدیگر سبقت نگیریم.

احمدی در پایان با اشاره به ویژگی های شخصیتی و علمی مرادی رییس پیشین رسیدگی به تخلفات اداری از خدمات و تلاش های وی تقدیر کرد و گفت: آقای هاشمی هم که در این سمت منصوب شده اند از مدیران با سابقه این وزارتخانه هستند و انصاف و صداقت از ویژگی های شخصیتی ایشان است.

در ادامه این آیین، لادن حیدری معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تقدیر و تکریم از مدیران و کارکنان همیشه برایم نوید بخش بوده و این نشان از روابط عاطفی بین کارکنان هر مجموعه به شمار می آید.

وی افزود: آقای مرادی رییس پیشین هیات رسیدگی به تخلفات اداری همواره خدمتی صادقه داشته اند و ایشان را به فردی با انصاف و صادق می شناسیم.

حیدری ادامه داد: آقای هاشمی هم در دوره های مختلف همکاری های بسیاری با این وزارتخانه داشته اند و همیشه در موضوعات تخلفات اداری فردی فعال ، سالم و منصف بوده اند.

نباید ناامنی ذهنی، فکری و سیستمی برای کارکنان ایجاد کرد

در بخش دیگری از این آیین هاشمی رییس هیات رسیدگی به تخلفات اداری هم گفت: در رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان همیشه بر این اصل پایبند بوده ایم که با وجود رسیدگی به تخلفات نباید ناامنی ذهنی، فکری و سیستمی برای کارکنان ایجاد کرد.

وی افزود: امیدوارم در این حوزه بتوانیم به سالم سازی محیط اداری و همچنین حفظ حقوق و شان کارکنان بپردازیم.

در ادامه همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رفتار و ادب ذاتی آقای مرادی همیشه در این وزارتخانه درس آموز بوده و یک الگوی عملی در تواضع، پاک دستی و سلامت نفس بوده اند.

وی همچنین با اشاره به ویژگی های شخصیتی هاشمی افزود: آقای هاشمی هم همیشه نگاه منصفانه در امور و برای مشکلات کارکنان داشته اند و بر مستندات تاکید می کنند.

در بخش دیگری حجت الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت گفت: منشاء اصلی تغییرات و دگرگونی ها خداوند است و در محیط اداری هم همواره افرادی می آیند و می روند و باید به این امر توجه داشته باشیم که نام نیکی از خود بر جای بگذاریم.

وی افزود: صداقت و جدیت از ویژگی های آقای مرادی است و اگر همه مدیران این دو ویژگی را داشته باشند می توانیم محیط اداری خود را به فضایی صمیمی و موثر تبدیل کنیم.

در ادامه این آیین مرادی رییس پیشین هیات رسیدگی به تخلفات گفت: خدمت در عرصه فرهنگ و هنر همواره برایم مایه مباهات و افتخار بوده است.

وی با اشاره به بخشی از خاطرات اداری خود افزود: در این دوره آنچه برایم مهم بود ایجاد روابط انسانی با همکاران و کارکنان بود و سبک مدیریت ام بر اساس مشارکت و روابط انسانی بود.

در پایان این آیین محمدمهدی احمدی لوح تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به مرادی اهدا کرد.

یادآور می شود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی علی آقا هاشمی را به عنوان نماینده وزیر و مسئول هماهنگی و نظارت بر هیات های رسیدگی به تخلفات اداری این وزارتخانه و سازمان های وابسته منصوب کرده است.

در حکم سیدعباس صالحی خطاب به علی آقاهاشمی آمده است:

«نظر به تعهد و تجارب ارزنده جنابعالی و به استناد ماده 34 آیین نامه قانون رسیدگی به تخلفات اداری با حفظ سمت به عنوان نماینده اینجانب و مسئول هماهنگی و نظارت بر هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارتخانه و  سازمان های وابسته منصوب می شوید.

شایسته است ضمن برگزاری منظم جلسات هماهنگی بین هیات ها، بازرسی مستمر از چگونگی عملکرد و بررسی وضعیت اعضاء، گزارش های لازم را به طور نوبه ای از طریق حوزه وزارتی به اینجانب و هیات عالی نظارت ارائه نمایید.

امید می رود با استعانت از خداوند متعال در انجام وظایف محموله موفق و موید باشید.»

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید