نمایش جزییات خبر
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۸:۵۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفیر فلسطین در تهران دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفیر فلسطین در تهران دیدار کرد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این دیدار گفت: فلسطین برای ایران و مسیر انقلاب اسلامی همیشه یک مبنا و معیار بوده و هست و یکی از علت های عمده ای که جریان های مختلف به ویژه آمریکا در طول 40 سال گذشته با ایران سر ناسازگاری داشته اند، همین مساله است.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و از همان سال 42 و همچنین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آزادی فلسطین را به عنوان یک راهبرد استراتژیک می دانستند و بر آن تاکید داشتند و این امر تعارض قابل توجهی با سیاست های کلان دشمنان ما دارد.

صالحی افزود: تاسیس رژیم اشغالگر اسرائیل صرفا تشکیل یک دولت کوچک نبود، بلکه اتفاقات و توطئه های دیگری در پشت پرده داشت که از آن جمله می توان به ایجاد آتش های اختلافات منطقه ای و ... اشاره کرد.

وی تاکید کرد: سیاست ایران نسبت به فلسطین بازگشت همه آوارگان به فلسطین و حل مساله فلسطین از طریق مسیر مردم سالاری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها به ویژه در دوره دولت ترامپ  با صراحت بیشتر در حال نزدیک شدن به سیاست های پشت پرده خودشان هستند و همچنان توطئه های آن ها که بیش از 70 سال از آن می گذرد ادامه دارد.

صالحی در عین حال تصریح کرد: جهان اسلام احتیاج به وحدت بیشتری دارد تا بتواند مسائل خود به ویژه فلطسین را به نقطه مطلوب برساند.

وی با اشاره به نامه رئیس جمهور کشورمان به رهبران 6 کشور منطقه ادامه داد: نگاه جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای همسایه و منطقه و دیگر کشورها نگاه پیگیری اشتراکات است نه تاکید بر اختلافات و تعارضات.

وی افزود: به طور قطع دیپلماسی رسمی و نیز عمومی در حوزه های مختلف از جمله دین، فرهنگ و رسانه به ایجاد مشترکات و افزایش آن کمک می کند و باید تلاش کنیم از این طریق و افزایش ارتباطات اهالی رسانه، فرهنگ و هنر ارتباطات و اشتراکات خود را گسترده تر کنیم.

در این دیدار صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران هم گفت: ایران امت و کشوری بزرگ و دارای قومیت های مختلف است و همچنین ایدئولوژی بزرگی را دنبال می کند که اسلام و مساله فلسطین در کانون آن قرار دارد.

سفیر فلسطین در تهران با تاکید بر ضرورت وحدت اسلامی افزود: نظام جمهوری اسلامی برای منافع آمریکا و غرب یک تهدید به شمار می آید و مانع بزرگ برای رویای اسرائیل بزرگ است.

وی افزود: ایران از طریق گفت و گو ارتباطات خود را افزایش می دهد، چرا که هزار ساعت گفت و گو بهتر از یک ساعت جنگ است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید