نمایش جزییات خبر
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰

مراسم تجلیل از حفاظ کل مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار شد

سیزدهمین مراسم تجلیل از حفاظ کل مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) ۲۰ آبان‌ماه با حضور آیت‌الله محمد محمدی‌ری‌شهری، تولیت این آستان مقدس، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج‌ابوالقاسم، نماینده مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری و سایر مسئولان شهرستان ری در محل تالار شیخ صدوق برگزار شد.
مراسم تجلیل از حفاظ کل مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم از ۲۶ نفر از حافظان کل قرآن مرکز آموزش قرآن کریم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) تجلیل شد.

آیت‌الله محمد محمدی‌ری‌شهری، تولیت این آستان مقدس ضمن خیر مقدم گویی و تبریک ایام میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) در سخنانی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین(ع) گفت: انس به معنای آرام گرفتن دل است و انسان از ریشه انس است، یعنی نیاز به انس و مونس دارد، چون در فطرت او نیاز به انس و الفت مستتر است. تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: جوانان و نوجوانان باید بدانند که انس گرفتن با بسیاری از برنامه‌ها سم روح ایشان است و خطرناکترین انس نیز انس با دوستان ناشایست است.

وی با اشاره به اینکه کسی که با قرآن انس بگیرد هیچ وحشتی در زندگی نخواهد داشت، افزود: انس با قرآن، مراتبی دارد که مرتبه اول آن تلاوت آیات الهی است. مرتبه بعدی این راه نورانی، حفظ قرآن است که این مرتبه قابل ارزیابی با هیچ ثروتی نیست و جوانان قرآنی ما نباید اجازه دهند که وسوسه‌ای شیطان این نعمت را از ایشان بگیرد. آیت الله ری‌شهری ادامه داد: مرتبه بعدی انس با قرآن، انس با معارف قرآنی است، چراکه قرآن دریایی از معارف الهی است. رتبه بعدی که در حقیقت بالاترین گام در این راه نورانی است، انس با حقیقت قرآن است که این حقیقت نیز با اهل بیت(ع) عجین است. اگر کسی به طور حقیقی اهل قرآن باشد، نمی‌تواند از اهل بیت(ع) جدا شود. وی اظهار کرد: قرن‌ها بود که دشمنان قرآن و اهل بیت(ع)، اجازه ندادند که این دو در کنار هم بوده و حقیقت دین روشن باشد. بعد از ۱۴ قرن خداوند بر ما منت نهاد تا در این سرزمین، قرآن و اهل بیت(ع) با هم عجین شوند و دشمنان قطعا دیگر با این جمعیتی که به نام قرآن و اهل بیت(ع) در کنار یکدیگر هستند، کاری نمی‌توانند کنند. وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم عزیزان قرآنی که امروز تجلیل شدند آینده‌ای روشن داشته باشند و عزیزان قرآنی باید مردم را بیش از پیش با قرآن و آیات نورانی خداوند متعال آشنا کرده و پیوند قرآن و ولایت را بیش از پیش در این سرزمین مستحکم کنند. در ابتدای این مراسم عباس سلیمی، معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم(ع) در سخنانی گفت: قرآن، منشور بی‌بدیل و کتاب نور، هدایت، سعادت و خوشبختی است. قرآن، سند هویت ما و کتاب انسان‌سازی و قانون اساسی انقلاب اسلامی است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید