نمایش جزییات خبر
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۳۱

شورای فرهنگ عمومی دشتی با موضوع مطالعه مفید برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتی با موضوع « مطالعه مفید » پیش از ظهر امروز در فرمانداری دشتی برگزار شد.
شورای فرهنگ عمومی دشتی با موضوع مطالعه مفید برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، امام جمعه خورموج در جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتی گفت: در هر شهرستانی بایستی نسبت به ظرفیت های آن منطقه برنامه ریزی کرد و با استفاده از ابزارهای مفید در راستای نهادینه نمودن فرهنگ عمومی تلاش کرد.

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح با اشاره به نقش و جایگاه فرهنگ در زندگی افزود: فرهنگ عمومی عبارت از مجموعه منسجم و نظام یافته‌ ای از اهداف، ارزش ها، عقاید، باورها، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به یک جامعه بزرگ، قوم یا ملت است.

وی ادامه داد: فرهنگ به منزله نفس و هوایی است که در آن زندگی می کنیم و حرکات خود را با آن تنظیم می کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی دشتی با تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه کتاب خوانی تصریح کرد: باید به مطالعه کتب مفید اهمیت بدهیم و می طلبد کتابخانه به عنوان یک فضای مقدس در سطح شهرستان و به ویژه روستاهای بزرگ دشتی گسترش یابد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری دشتی نیز بیان کرد: فرهنگ عمومی، شامل تمامی فعالیت های مبتنی بر اندیشه و عادت است که در جهت برآوردن نیازهای بشری رفتارهای عمومی مردم را شکل می‌دهد.

حیدر منصوری اضافه کرد: کتاب خواندن می تواند جنبه های مختلف زندگی بشر را تحت تاثیر قرار دهد، اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی ما باشد.

وی با اهمیت برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه موثر است و شهرداری خورموج شرایط برگزاری نمایشگاه کتاب را تسهیل کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز اظهار کرد: امروز دانایی و آگاهی بزرگ‌ترین سرمایه هر کشوری است  و یک جامعه فرهیخته افراد حاضر در آن به کتاب و کتاب خوانی اهمیت می دهند و آن را جزو اولویت های خود قرار می دهند.

حمید زارعی افزود: از چهار سال گذشته که برنامه ریزی کوتاه و بلند مدتی در حوزه کتاب خوانی داشتیم توفیقات خوبی بدست آمد و گام بعدی ایجاد مهارت مطالعه و نهادینه کردن تفکر انتقادی در جامعه است.

وی اضافه کرد: در هفته کتاب ۵۰ برنامه در دستور کار داریم که برگزاری زنگ مطالعه، جشنواره قهرمان کتاب، رونمایی و نقد و بررسی کتاب مولفین دشتی، نمایشگاه کتاب، تور کتاب گردی و میز خدمت فرماندار در کتابخانه برخی از این برنامه هاست.

زارعی خاطرنشان کرد: علی رغم این که شهر بادوله و روستاهای پرجمعیت دشتی فاقد کتاب خانه هستند اما میانگین عضویت مردم در کتابخانه های عمومی از میانگین کشوری بالاتر است.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: شورای فرهنگ عمومی دشتی با موضوع مطالعه مفید برگزار شد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید