نمایش جزییات خبر
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷

سی و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جم برگزار شد

سی و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی و سومین جلسه این شورا در سال جاری در شهرستان جم برگزار شد.
سی و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، این جلسه با حضور کلیه اعضاء شورای فرهنگ عمومی شهرستان در محل ستاد نماز جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه جم و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ابتدای این جلسه، ضمن تبریک و بزرگداشت چهاردهم آبان روز شورای فرهنگ عمومی گفت: شورای فرهنگ عمومی به عنوان رکن اثرگذار در حوزه فرهنگ عمومی بایستی دارای چهارچوب وظایف مشخصی برای اعضاء باشد، تا بتوان افراد و نهاد های عضو این شورا را به نسبت وظایف و اختیاراتی که دارند در حوزه مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی مداخله داد.

وی در ادامه ضمن اشاره به نقش اثرگذار و بسیار حیاتی نهادهایی چون دانشگاه در حوزه فرهنگ سازی، افزود: بایستی توجه به حوزه فرهنگ در برنامه ریزهای کوتاه مدت و بلند مدت دانشگاهها لحاظ گردد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و دبیر شورای فرهنگ عمومی نیز گفت: دستورکار جلسه سی و هفتم گسترش فرهنگ مسئولیت پذیری و اهتمام به امور مردم می باشد.

گل افروز حامدیان بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی از جمله نهادهای بسیار مهمی است که با حضور مسئولان و سیاست گذاران فرهنگی هر شهر و با وظیفه سیاست گذاری، هدایت و نظارت بر حسن اجرای راهکارهای فرهنگی متناسب با هر جامعه تشکیل می شود. لذا باید تلاش شود مصوبات و خروجی این شورا به گسترش یک هنجار فرهنگی در جامعه کمک کند.

وی در ادامه افزود: ادارات و نهاد ها از آنجا که ارتباط مستقیم با مردم دارند در گسترش فرهنگ مسئولیت پذیری در میان کارمندان خود برای ایجاد حس اعتماد و همکاری متقابل در جامعه، نقش مهم تری را دارند.لذا بایستی تلاش شود با تدوین راهکارهای متناسب به این مهم اهتمام ورزیده شود.

در ادامه حاضرین به بیان نظرات و دیدگاه های خود در ارتباط با موضوع جلسه پرداختند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: سی و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جم برگزار شد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید