نمایش جزییات خبر
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱

در آستانه هفته وحدت؛ احمدی خبر داد: برگزاری جشن های بهار مهربانی در سراسر کشور

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی از برگزاری جشن های بهار مهربانی در سراسر کشور همزمان با هفته وحدت خبر داد.
در آستانه هفته وحدت؛ احمدی خبر داد: برگزاری جشن های بهار مهربانی در سراسر کشور

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی احمدی دبیر اجرایی ستاد هماهنگی جشن های بهار مهربانی در گفت و گو با این مرکز با اعلام این خبر، روند برگزاری دومین سال برگزاری جشن های بهار مهربانی را تشریح کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد نشاط و شادی در کشور گفت: با پایان یافتن ایام سوگواری محرم و صفر و همزمان با آغاز ماه ربیع الاول به ویژه هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) امسال هم برای دومین سال متوالی جشن های بهار مهربانی با محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری دستگاه های دولتی و عمومی در این هفته برگزار می شود.

احمدی با اشاره به مجموعه فعالیت های این جشن ها در سال گذشته ادامه داد: سال گذشته فعالیت های مناسبی در این هفته صورت گرفت و دستگاه های مختلف همکاری خوبی داشتند.

دبیر  ستاد اجرایی جشن های مردمی بهار مهربانی گفت: امسال هم با توجه به تجربه سال قبل، جلسه ای با ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان دستگاه های عضو این ستاد شامل وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، و ... برگزار شد.

وی در عین حال تصریح کرد: این جشن ها همزمان با تهران در سراسر کشور با همکاری معاونت های عمرانی استانداری ها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها برگزار می شود.

احمدی با قدردانی از خدمات و تلاش های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در برگزاری جشن های بهار مهربانی ادامه داد: در تهران هم با همکاری این سازمان برنامه های ۱۴گانه ای از جمله جشن های بهار مهربانی در ۹ فرهنگسرا، جشن بزرگ صلوات در شب میلاد پیامبر (ص)، راه اندازی کاروان گل در مسیرهای ۶گانه، برگزاری کارگاه های هنری، جشن های غذا، بازی های بومی و محلی، نورافشانی، برگزاری شب شعر، نمایش فیلم از طریق سینما سیار، اجرای موسیقی سنتی و ... پیش بینی شده که از جمله برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به شمار می آید که با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری وزارتخانه های کشور، ورزش و جوانان و میراث فرهنگی در هفته پیش رو برگزار می شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: علاوه بر جشن های بهار مهربانی در این هفته شاهد برگزاری رویدادهای دیگری از جمله برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان و ... هستیم.

تقارن هفته وحدت و هفته کتاب

احمدی با اشاره به تقارن این هفته با هفته کتاب که از ۲۲ آبان در سراسر کشور آغاز می شود، گفت: امسال هم هفته کتاب با شعار حال خوش خواندن و برنامه های متنوع در سراسر کشور برگزار می شود.

بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری جشن های بهار مهربانی

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمامی ظرفیت های خود در بخش های مختلف از جمله سازمان سینمایی، معاونت امور هنری، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و ... برای برگزاری این جشن در سراسر کشور بهره می برد.

مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور علاوه بر اقدامات ۱۸گانه سال گذشته، امسال هم دو فعالیت شاخص شامل اعزام کاروان  جشن بهار مهربانی از آغاز هفته وحدت  که از قم آغاز و در مرز میرجاوه پایان می یابد و همچنین گردهمایی بزرگ منادیان وحدت دارد.

وی با اشاره به اینکه این جشن ها جنبه مردمی دارد از تمامی هم وطنان کشور برای برگزاری هر چه باشکوه تر این جشن در سراسر کشور دعوت به حضور کرد.

احمدی در پایان با قدردانی از خدمات و تلاش های دستگاه های مختلف کشور در برگزاری این جشن ها افزود: از تلاش های وزارت ورزش و جوانان برای ابلاغ به فدراسیون ها و استفاده از ظرفیت های سمن های جوانان در سراسر کشور و وزارت کشور برای تدوین شیوه نامه برگزاری جشن های بهار مهربانی و وزارت میراث فرهنگی برای در اختیار گذاشتن ظرفیت های سازمانی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تشکر می کنم.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید