نمایش جزییات خبر
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۲۴

آخرین اخبار از سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

6 مهمان خارجی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
آخرین اخبار از سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 6 مهمان خارجی از کشورهای آلمان، ترکیه، فرانسه، اتریش و ژاپن حضور دارند.

به گزارش ستاد خبری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، «سیمونه اسپانی» از آلمان و نماینده جشنواره برلین، «اوگور شاهین»؛ تهیه‌کننده از ترکیه، «لوران کروزکس»؛ از اعضاى اصلى جشنواره کلرمون فران و مدیر پلتفرم شورت فیلم دپو، «سیگو تونو»؛ مدیر جشنواره SHORT SHORTS از ژاپن، «جرالد وبر»؛ نماینده کمپانی سیکس‌پک فیلم و «باپتیست برتین»؛ تهیه‌کننده از فرانسه در این رویداد بین‌المللی حضور خواهند یافت.قرار است مهمانان خارجی دعوت شده در روزهای برگزاری جشنواره، هر کدام در حوزه تخصصی خود جلسه انتقال تجربه برای فیلم‌سازان و علاقه‌مندان برگزار کنند که این جلسات به صورت رایگان و همراه با مترجم هم‌زمان خواهد بود.

گفتنی است؛ پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره از طریق سایت «سینماتیکت» انجام می‌شود. همچنین در ایام برگزاری جشنواره به صورت روزانه و حضوری نیز از طریق گیشه بلیت فروخته خواهد شد. 


در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار می‌شود؛

بزرگداشت مهوش شیخ‌الاسلامی؛ مستندساز پیشرو

بزرگداشت «مهوش شیخ‌الاسلامی»؛ مستندساز پیشرو، در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برگزار می­شود.

به گزارش ستاد خبری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ به پاس یک عمر فعالیت مستمر، در مراسم اختتامیه «سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» از این کارگردان و مستندساز قدردانی خواهد شد.

بر اساس این گزارش؛ مهوش شیخ‌الاسلامی متولد ملایر و تحصیل‌کرده هنرستان نقاشی تهران و نیز فارغ‌التحصیل مدرسه فیلم لندن است. او پس از اتمام تحصیلاتش فیلم‌های کوتاه «توپ»، «کوه کنگان»، «قیر و کارزین و آب» را ساخت و همچنین به عنوان مدیر برنامه‌ریزی و تولید و دستیار کارگردان در آثار مختلف از جمله سریال‌های «دایی‌جان ناپلئون»، «هزار دستان»، «سربداران» و «کوچک جنگلی» و فیلم‌های سینمایی «گزارش»، «سایه‌های بلند باد» و «نار و نی» حضور داشت.

این سینماگر در چند دهه گذشته به ساخت فیلم‌های مستند پرداخته که فیلم‌هایی چون «دست‌ها»، «سپیدجامگان»، «یوفک»، «چارشو»، «پرشنگ»، «پیر حرا»، «به کجا تعلق دارم»، «ماده 61» (برای شبکه آرته)، «خانه دوم»، «کول فرح»، «دوز»، «اتاق تاریک» و «شیر سنگی» از آن جمله‌اند. این آثار در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی بسیاری حضور داشته‌ و جوایزی از تامپره فنلاند، یاماگاتا ژاپن، شفیلد انگلستان، موزه روورتو ایتالیا و جشنواره فیلم‌های مستند لندن به خود اختصاص داده­اند. مستند «ماده 61» وی در کلاس‌های رشته حقوق و جنسیت دانشگاه‌های برکلی، ویرجینیا و اورگان آمریکا به نمایش درآمده است.

از موفقیت­های داخلی شیخ­الاسلامی می‌توان به دریافت جوایزی از جشنواره سینماحقیقت، جشنواره فیلم فجر، جشنواره بین­المللی فیلم کوتاه تهران و جشنواره بین‌المللی کیش اشاره کرد. وی داوری جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی از جمله جشنواره فجر، سینماحقیقت، جشن خانه سینما، تامپره فنلاند، رورتو ایتالیا، زنان ارمنستان را بر عهده داشته است.ورود رایگان و بدون ثبت‌نام؛جزئیات نشست‌های بخش بین‌الملل اعلام شدبرنامه نشست‌های بخش بین‌الملل با حضور 5 مهمان خارجی از کشورهای مختلف اعلام شد.

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ این نشست‌ها با حضور «سیمونه اسپانی» از آلمان و نماینده جشنواره برلین، «اوگور شاهین»؛ تهیه‌کننده از ترکیه، «سیگو تونو»؛ مدیر جشنواره SHORT SHORTS از ژاپن، «باپتیست برتین»؛ تهیه‌کننده از فرانسه و «جرالد وبر»؛ نماینده کمپانی سیکس‌پک فیلم برگزار می‌شود که هر یک شامل برنامه‌های متنوعی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، برنامه نخست، نشست سیمونه اسپانی است و به معرفی «بخش کوتاه جشنواره فیلم برلین» اختصاص دارد که یکشنبه 19 آبان، ساعت 16:30 الی 18:30 در سالن شماره 3 برگزار می‌شود. پس از این نشست نیز چهار فیلم «سیاره ∑»، «آرزوی خوب»، «آتش بگیر» و «ببر تاسمانی» منتخب آثار جشنواره برلین روی پرده می­رود.

برنامه دوم، نشست اوگور شاهین (با همراهی افسون محمدنژاد) است که مبحث «معرفی پخش بین‌الملل فیلم‌های کوتاه» را ارائه می‌کند و دوشنبه 20 آبان، ساعت 14:30 تا 16:30 در سالن شماره 5 برگزار می‌شود.

برنامه سوم، نشست سیگو تونو است و به معرفی جشنواره شورت شورتز ژاپن و فیلم‌های کوتاه ژاپن اختصاص دارد که سه‌شنبه 21 آبان، ساعت 14:30 تا 16:30 در سالن شماره 5 برگزار می‌شود.

برنامه چهارم، نشست باپتیست برتین و با همراهی افسون محمدنژاد است که به موضوع «تولید مشترک چیست؟» اختصاص دارد. این نشست چهارشنبه 22 آبان، ساعت 14:30 تا 16:30 در سالن شماره 5 برگزار می‌شود.

برنامه پنجم، نشست جرالد وبر است که به «معرفی کمپانی سیکس پک» و «پخش بین‌المللی فیلم‌های کوتاه» در اروپا اختصاص دارد. این نشست پنجشنبه 23 آبان، ساعت14:30 تا 16:30 در سالن شماره 5 برگزار می‌شود.

گفتنی است، این نشست‌ها برای عموم علاقه‌مندان رایگان و بدون ثبت نام بوده، همچنین پرسش و پاسخ با حضور مترجم برای حاضرین در جلسه انجام خواهد شد.بهمن ارک، عضو هیأت انتخاب آثار داستانی جشنواره فیلم کوتاه تهران:در بخش داستانی شاهد اتفاق‌های خوبی هستیم

«بهمن ارک» یکی از اعضای هیأت انتخاب آثار داستانی سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت: «همچنان در روایت داستان و فیلمنامه‌نویسی دچار مشکل هستیم. داستان بسیاری ازفیلم‌ها در یک موقعیت مشابه اتفاق افتاده بود، اما فیلمی را انتخاب کرد‌یم که در بیان داستان موفق‌تر بوده است.»

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران؛ این کارگردان درباره آثار ارسالی بخش داستانی تأکید کرد: «در این بخش شاهد فیلم‌هایی در سطوح کیفی مختلف بودیم. اما بیشترین بحث در انتخاب فیلم‌های سطح متوسط بود که گاه مجبور بودیم برای انتخاب این نوع آثار ساعت‌ها با هم بحث و گفت‌وگو داشته باشیم.»

این عضو هیأت انتخاب آثار داستانی همچنین گفت:«در بخش داستانی این دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران اتفاق‌های خوبی در آثار ارسالی دیده می‌شود.»


 معرفی تیم برگزاری بخش «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران»

اعضای تیم برگزاری بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در «سی و ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران» معرفی شدند.

به گزارش ستاد خبری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ طوفان نهان‌قدرتی، آرمان فیاض، غلامرضا حیدری، مجید قربانی‌فر، مصطفی امامی، علی رشیدی‌فر، فرهنگ آدمیت، رضا اسدی و الهام آقالری، تیم برگزاری بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را در این رویداد سینمایی تشکیل می‌دهند.

انجمن فیلم کوتاه ایران (ایسفا) مسئولیت انتخاب «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» و برگزاری «جلسات نقد و بررسی» را در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران برعهده خواهد داشت.

گفتنی است؛ پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره از طریق سایت «سینماتیکت» انجام می‌شود. همچنین در ایام برگزاری جشنواره به صورت روزانه و حضوری نیز از طریق گیشه بلیت فروخته خواهد شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید