نمایش جزییات خبر
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰

تحقق وعده‌های استاندار مازندران برای پویایی جشنواره تئاتر استانی ضروری است

یاسر محمودی برنتی: هنوز پیگیر جذب حمایت سه شرکت تولیدی و هشت فرماندار شهرستان‌هایی که در جشنواره سی و یکم تئاتر استان نماینده دارند، هستیم.
تحقق وعده‌های استاندار مازندران برای پویایی جشنواره تئاتر استانی ضروری است
«یاسر محمودی برنتی» صبح امروز شنبه (18 آبان ماه) در آئین رونمایی از تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران و نشست خبری این جشنواره بابیان اینکه تعداد 12 گروه نمایشی از شهرهای تنکابن، نوشهر، آمل، بابلسر، نکا، قائم‌شهر و پل سفید جهت حضور در مرحله نهایی این جشنواره پذیرفته شدند، اظهار کرد: سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران 20-23 آبان ماه جاری در سالن‌های سلمان هراتی و بلک باکس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و سالن شهید هادی باغبانی حوزه هنری استان برگزار می‌شود.
 
رئیس انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران و دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران با اشاره به اینکه حضور در گلزار شهدای ساری، بازدید از تالار فرهنگی هنری در حال احداث ساری و افتتاح نمایشگاه پوستر از برنامه‌های آئین افتتاحیه جشنواره در روز دوشنبه 20 آبان ماه است، افزود: برنامه‌های افتتاحیه از ساعت 8 صبح شروع می‌شود.
 
وی بابیان اینکه امسال در جشنواره سی و یکم تندیس و پوستر جشنواره با تکیه‌ بر هنرهای بومی استان مازندران و به همت «مهرناز مشرفی» هنرمندان برجسته این دیار طراحی و رونمایی شده است، گفت: تلاش داریم پیشکسوتان تئاتر استان، منتقدین و کانون‌های تخصصی انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران در این جشنواره معرفی و موردتقدیر قرار گیرند.
 
محمودی برنتی بابیان اینکه 11 نمایش منتخب در بخش رقابتی جشنواره و نمایش «جشن تولد 18 سالگی» به نویسندگی و کارگردانی سارا فرخی  از شهر آمل نیز در بخش میهمان این جشنواره اجرا می‌شوند، یادآور شد: نمایشنامه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره هرکدام 2 اجرا مجزا در روزهای 20 ،21 و 22 آبان از ساعت 10 صبح تا ساعت 21 خواهند داشت.
 
وی از برگزاری چهار نشست تخصصی با حضور گروه‌های نمایشی شرکت‌کننده در سی و یکمین جشنواره تئاتر مازندران و هیئت‌داوران این جشنواره در گالری سوره حوزه هنری استان خبر داد، یادآور شد: سه نشست روزهای 20 ، 21 و 22 آبان ماه ساعت 18 و نشست چهارم ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد.
 
محمودی برنتی اذعان کرد: فعل برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی در حاشیه جشنواره‌ها ارزشمند است اما معتقدم آموزش باید در طول سال انجام شود تا علاقه‌مندان بتوانند بهترین بهره‌برداری را از دوره‌های آموزشی داشته باشند.
 
 وی بابیان اینکه حسین کیانی، مهتاب نصیرپور، محمدرضا غفاری داوران جشنواره هستند، گفت: جشنواره تئاتر استانی برآیند تلاش گروه‌های استانی است. حمایت از تولید گروه‌های نمایشی را در دستور کارداریم تا با دریافت حداکثری آثار، شاهد برگزاری بهتر جشنواره استانی باشیم.
 
محمودی برنتی به نشست برگزارکنندگان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران و انجمن هنرهای نمایشی شعبه مازندران با استاندار و معاون سیاسی امنیتی اشاره کرد و افزود: پیگیر تحقق مصوبات این دیدارها برای حمایت از گروه‌های تئاتر استان مبنی بر پیوستن سه شرکت تولیدی و هشت فرماندار شهرستان‌هایی که در جشنواره سی و یکم تئاتر استان نماینده دارند، به جمع برگزارکنندگان این جشنواره هستیم.
 
وی بابیان اینکه بازدید از آسایشگاه جانبازان ساری هم‌زمان با آئین اختتامیه این جشنواره در دستور کار است، خاطرنشان شد: آئین اختتامیه این جشنواره پنج‌شنبه 23 آبان ماه ساعت 14 در سینما سپهر ساری برگزار می‌شود.
 
 
روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید