نمایش جزییات خبر
مسئول دبیرخانه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران:
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷

جشنواره تئاتر استان فرصتی برای ریشه دار شدن تئاتر استان است

عمرانی نسب: جشنواره استانی ظرفیتی برای شناسایی و پرورش نویسندگان بومی است و مفتخریم در جشنواره سی و یکم نمایش نامه های هفت نویسنده بومی به دبیرخانه رسید.
جشنواره تئاتر استان فرصتی برای ریشه دار شدن تئاتر استان است
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران رضا عمرانی نسب ظهر امروز شنبه (18 آبان ماه) در آئین رونمایی از تندیس سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران و نشست خبری این جشنواره با بیان اینکه تعداد 22 متن از 11 شهر رامسر، تنکابن، نوشهر، نور، محمودآباد، بابلسر، آمل، قائم‌شهر، پل سفید، نکا و ساری در مرحله بازخوانی جشنواره انتخاب و به مرحله بازبینی راه یافتند، اظهار کرد: بازبینی این آثار از 29 مهرماه آغاز و دوم آبان ماه پایان یافت.
 
مسئول دبیرخانه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران بابیان اینکه تعداد 12 گروه نمایشی از شهرهای تنکابن، نوشهر، آمل، بابلسر، نکا، قائم‌شهر و پل سفید جهت حضور در مرحله نهایی این جشنواره پذیرفته شدند، تصریح کرد: 11 نمایش منتخب در بخش رقابتی جشنواره و نمایش «جشن تولد 18 سالگی» به نویسندگی و کارگردانی سارا فرخی و بازیگری هنرمندان معلول  از شهر آمل نیز در بخش میهمان این جشنواره اجرا می‌شوند.
 
عمرانی نسب با اشاره به اینکه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران 20 تا 23 آبان ماه جاری در سالن‌های سلمان هراتی و بلک باکس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و همچنین سالن شهید هادی باغبانی حوزه هنری استان برگزار می‌شود، گفت:  نمایش‌های «سیل ساکن تفکرات اذهان بیخودی ناآرام» به نویسندگی نیما دهقانی و کارگردانی سبحان قربانی از شهر بابلسر، «جنگال» به نویسندگی  و کارگردانی علی قاجاری از شهر ساری، «جشن تولد 18 سالگی» به نویسندگی و کارگردانی سارا فرخی  از شهر آمل و «چند پاراگراف عشق» به نویسندگی و کارگردانی حامد کریمی از قائم‌شهر در نخستین روز از جشنواره اجرا می‌شوند.
 
وی افزود: نمایش‌های «بقا» به نویسندگی افشین نبی پور و کارگردانی مشترک افشین نبی پور و محمد شجاعی از شهر آمل، «آقای کانگ» به نویسندگی و کارگردانی سهیل شیخ متولی از شهر آمل، «طالب» به نویسندگی و کارگردانی تورج زایدلی از شهر ساری و «پس از برخورد جسم سخت به سر» به نویسندگی سجاد داغستانی و کارگردانی مهدی ملکی از شهر پل‌سفید (سوادکوه) در روز سه‌شنبه 21 آبان ماه به روی صحنه می‌روند.
 
عمرانی نسب گفت: نمایش‌های «خواب در فنجان خالی» به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی احمد خدادی از شهر نکا، «انتخاب» به نویسندگی حسین ذوالفقاری و کارگردانی حمید ناطقی از گروه پاپیون ساری، «پانما» به نویسندگی مجید کاظم‌زاده مژدهی و کارگردانی مسلم خردمند از شهر نوشهر و «تنت تازیانه‌ای است که زلفش را در باد بی‌زمان رها کرده» به نویسندگی مجتبی دهدار و کارگردانی داریوش شافی از شهر تنکابن روز چهارشنبه 22 آبان ماه اجرا خواهند داشت.
 
وی با بیان اینکه امسال نمایش های جشنواره در دو ساعت مجزا به روی صحنه می روند، یادآورشد: اجراها در روزهای 20 تا 22 آبان از ساعت 10صبح آغاز و تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت.
عمرانی نسب با بیان اینکه بخش نویسندگی در 30دوره گذشته جشنواره تئاتر مازندران چندان مورد توجه نبوده است، افزود: امسال در جشنواره سی و یکم نمایش نامه های  هفت نویسنده بومی در بین سایر آثار رسیده وجود دارد و جشنواره استانی ظرفیتی ارزنده برای شناسایی و پرورش نویسندگان بومی است.
 
عمرانی نسب برگزاری این جشنواره استانی را آئینی برای ریشه دار شدن تئاتر استان دانست و افزود: بخش های جنبی جشنواره تئاتر هر سال براساس توانمندی ها و اختیارات استان در نظر گرفته می شوند.
 
شایان ذکر است سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مازندران با دبیری «یاسر محمودی برنتی» 20 تا 23 آبان ماه جاری در سالن‌های سلمان هراتی و بلک باکس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و سالن شهید هادی باغبانی حوزه هنری استان برگزار می‌شود.
روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید