نمایش جزییات خبر
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵

گردهمایی رابطان استانی رویداد فهما فردا در تهران برگزار می‌شود

معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما، از برگزاری گردهمایی ملی رابطان استانی رویداد فهما خبر داد و گفت: این نشست یکشنبه 19 آبان ماه در تهران برگزار می‌شود.
گردهمایی رابطان استانی رویداد فهما فردا در تهران برگزار می‌شود

«مرتضی طاهریان» در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما، اظهارکرد: امسال همزمان با ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها برترین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در 8 عرصه فعالیتی و ۱۸ محور مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

 

معاون‌ساماندهی‌ و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانونهای فهما ‌‌افزود: این اتفاق بر اساس فرآیندی که در نظام فهما پیش بینی شده عملیاتی و در نهایت یک استان به عنوان استان برتر (تحت عنوان پایتخت فرهنگی هنری مساجد کشور) معرفی می شود. این یک رویداد جدید است که تنها ناظر بر یک فرایند نیست، بلکه ناظر بر بخشی از فعالیت ها و فرایندهای ستاد در عرصه‌های مختلف است.  اگر فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را در یک نظام منسجم ببینیم یکصد شاخص قابل ارزیابی برای آن‌ها عنوان شده که امسال بخشی از آن‌ها در ارزیابی فعالیت‌های کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور مد نظر قرار می‌گیرد .

 

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما ادامه داد: بر اساس شاخص‌های 33 گانه که به استانها ابلاغ شده؛ در مجموع ۲۰ هزار امتیاز برای این مرحله معین گردیده و طبیعی است که کانون‌هایی که بیشترین امتیاز را کسب کنند مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

 

طاهریان ادامه داد: در همین راستا یک بازه زمانی ۱۱۰ روزه در اختیار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور قرار گرفته تا در این بازه زمانی، اطلاعات مربوط به فعالیت‌های خود را در سامانه بچه‌های مسجد ثبت کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: این رویداد نیاز به یک هماهنگی ویژه دارد که در حوزه ستادی، این هماهنگی با مشارکت 6 کمیته و با ایجاد «شبکه رابطین» ایجاد شده که هر یک از همکاران ستادی به عنوان رابطِ یک استان انتخاب شده و فعالیت می کنند.

 

طاهریان گفت: برای ایجاد این هماهنگی در سطح استان‌ها نیز گردهمایی رابطین استانی و مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور، در روز 19 آبان ماه در تهران برگزار می شود. در این گردهمایی، رویداد کلی فهما به بحث و تبادل نظر گذاشته شده و نظراتی که ناظر بر تقویت این رویداد و ارتقاء شاخص‌های آن باشد مطرح  و مورد گفت وگو  قرار می‌گیرد.

  

معاون شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از کلیه همکاران استانی خواسته شده که در سه محور در این زمینه اظهارنظر و مشارکت فکری داشته باشند که این محورها عبارتند از؛ 1- فرایندهایی که قبل از این در سامانه بچه های مسجد بارگذاری شده و فعالیت‌هایی که هر کانون در رابطه با این فرایند ها داشته است 2- جلسات توجیهی که در رابطه با رویداد فهما در سطح  استان‌ها  برگزار شده و نتایج حاصل از آن و 3- نظرات و پیشنهادات اعضا و رابطین برای مشارکت بیشتر در طرح و تقویت آن.

 

وی خاطرنشان کرد: گردهمایی رابطان استانی رویداد فهما یکشنبه نوزدهم آبان ماه در تهران برگزار می شود.

 

 

 

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید