نمایش جزییات خبر
دبیر بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد:
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳

از حضور پر شور و پر شعور مردم در نمایشگاه کتاب مشهد تشکر می کنیم

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در طول برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد ۱۱ میلیارد ریال بن کتاب به فروش رسید.
از حضور پر شور و پر شعور مردم در نمایشگاه کتاب مشهد تشکر می کنیم

افشین تحفه گر در خصوص بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد افزود: هر یک از این بن‌ها با ۲۰ درصد تخفیف برای خرید کتاب ارائه شد که با احتساب ۲۰ درصد تخفیف نیز از سوی ناشران، هر کتاب در این نمایشگاه در مجموع با ۴۰ درصد تخفیف عرضه شد.

وی اظهار داشت: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد با حضور ۷۳۰ ناشر داخلی و ۱۱ ناشر خارجی از هشتم تا ۱۵ آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی این شهر دایر شد که در آن ناشران داخلی ۲۰۰ هزار عنوان کتاب و ناشران خارجی ۲۰ هزار عنوان کتاب را در فضایی به وسعت ۲۱ هزار مترمربع عرضه کردند.

وی گفت: در این مدت از ۱۰ کتاب جدید مربوط به نویسندگان و ناشران مختلف شامل "رطل‌گری"، "مثنوی مولوی"، "امثال حکم"، "متولیان و نایب‌التولیه‌های آستان قدس رضوی"، "ماکسف"، "نیلوفرانه مهر"، "ما افسانه نبودیم"، "اطلس تاریخی ایران"، "آپ کتاب رسان"، "روان شناسی رشد" همراه با حضور نویسنده در "سرای اهل قلم" رونمایی شد.

تحفه گر افزود: در مجموع طی هفت روز برگزاری نمایشگاه کتاب مشهد ۱۵۰ عنوان برنامه در قالب‌ها و موضوعات مختلف در 4 بخش سرای اهل فرهنگ، سرای اهل قلم، کودک و نوجوان و سواد رسانه برگزار شد.

وی اظهار داشت: استقبال از این نمایشگاه مناسب بود و از ساعات اولیه برپایی آن شاهد حضور پرتعداد دوستداران کتاب بودیم بطوریکه نامناسب بودن شرایط جوی در این مدت نیز مانع حضور مردم در نمایشگاه نشد، و این استقبال باعث دلگرمی دست اندرکاران نمایشگاه شد. که جا دارد از حضور پرشور و پر شعور مردم مشهد در نمایشگاه بیست و یکم تشکر کنم.

دبیر بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد ادامه داد: پیشنهادات خوبی ستاد برگزاری نمایشگاه دریافت کرد که سال آینده با توجه به این پیشنهادات و نظرسنجی از مردم و ناشران، برنامه ریزی بهتری برای برگزاری نمایشگاه خواهیم داشت.

وی از همه نهادها و سازمان ها و دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی تشکر کرد و گفت: از نماینده محترم ولی فقیه در استان، تولیت معزز آستان قدس رضوی، استاندار محترم، نمایندگان محترم مردم در مجلس و شورای شهر و... همه ادبا، نویسندگان، ناشران گرامی تشکر و قدردانی می کنم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید