نمایش جزییات خبر
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرمان : موسیقی نواحی نه‌ تنها پدیده‌ای شنیدنی که نگارخانه‌ای دیدنی است

سیدمحمدمجتبی حسینی، معاون امور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شامگاه دیشب و در مراسم افتتاح دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی در محل کاروانسرای گنجعلی‌خان کرمان گفت: موسیقی نواحی نه‌ تنها پدیده‌ای شنیدنی که نگارخانه‌ای دیدنی است.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرمان : موسیقی نواحی نه‌ تنها پدیده‌ای شنیدنی که نگارخانه‌ای دیدنی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره موسیقی نواحی، گردهمایی مشتاقانه‌ای است که پیر و جوان می‌خواهند از ارمغان دلپذیر هنر در گوش محرمان فرهنگ قصه‌های ناب زمزمه کنند.
وی افزود :موسیقی نواحی شرح شریف سرزمین‌ها است و نغمه‌های این موسیقی در سوگ و سور، در ستایش و نیایش قرین آدمی و روایت‌گر زندگی است.

حسینی تصریح کرد: نواهایی که نشان‌دار کوه و دشت و دریاست و با خاک و خورشید هم پیوند، نغمه هایی که موزه مضامینی است  و به مرحمت پنجه کاردان و حنجره هنردان، پنجره‌ها می‌گشاید به منظر گسترده فرهنگ از دیروز تا همیشه‌ای که صدا باقیست.

وی ادامه داد : موسیقی نواحی بدین صفت نه‌ تنها پدیده‌ای شنیدنی که نگارخانه‌ای دیدنی است حتی هرمان و هجران منظومه‌ها رنگ امید دارد و رنگ کار و کوشش.

حسینی ادامه داد: از این روست که دغدغه تمامی دست‌اندرکاران نه صرف نغمه‌پردازی که ایجاد معرضی است برای گفت و گو، برای آنکه ببینیم و بدانیم از اقلیم رنگارنگ و اقوام مختلف نجد ایران چه گوهرها برای فردا می‌توان ساخت.

معاون وزیر ارشاد تصریح کرد: دیروز را چراغ راه فردا قراردادن و امروز را با امید و وحدت و یکدلی سپری کردن حاصل ارزشمند این روزها است و روزهایی که می‌تواند بر جذابیت‌های فراوان کرمان کریم بیفزاید.

وی افزود: بر من است تا ضمن ادای ارادت به تمامی اهالی موسیقی نواحی ایران اعم از استاندار فرهیخته و توانمند کرمان، مسئولان استان و همکاران وزارتخانه و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  کرمان قدردانی کنم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید