نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تأکید کرد:
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۲۲

طراحی مد و لباس مبتنی بر بوم‌شناختی باعث ایجاد برند می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تاریخچه غنی و متنوع این استان در حوزه پوشاک، تأکید کرد: طراحان مد و لباس باید مبتنی بر بوم‌شناختی طراحی و آن را تبدیل به برند کنند.
طراحی مد و لباس مبتنی بر بوم‌شناختی باعث ایجاد برند می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، شامگاه پنجشنبه (16 آبان 98) در اختتامیه نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی در تالار مرکزی رشت ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این اجلاس به میزبانی استان گیلان، گفت: هیچ چیزی تبدیل به یک رفتار نخواهد شد مگر اینکه اول در اندیشه جای بگیرد و سپس به متن و در نهایت به زندگی تبدیل شود.

وی تصریح کرد: «ذهنیت»، «متن یا نماد» و «رفتار» سه مرحله فرهنگ‌سازی است که باید همواره در نظر داشت؛ همچنین خود مرحله دوم در پنج متن شامل نوشتار، گفتار، علائم، ادا و اشاره و زبان بدن خلاصه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه امیدواریم این اجلاس به یک نماد در حوزه نساجی، مد و لباس تبدیل شود، افزود: انتظار می‌رود متولیان امر نیز از فعالان این عرصه حمایت‌های لازم را انجام دهند.

فاضلی با بیان اینکه در حوزه طراحی مدل و لباس 275 نفر در استان گیلان شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: در واقع ظرفیت و توانمندی استان گیلان در حوزه مد و لباس بیش از این تعداد است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نساجی کشور را هرگز بدون گیلان نمی‌توان متصور شد، بیان کرد: در صنعت نساجی گیلان پتانسیل‌هایی وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی از آن در حوزه مد و لباس استفاده کنیم.

این استاد دانشگاه به تاریخچه لباس استان گیلان اشاره و اظهار کرد: لباس زنان و حتی مردان گیلانی در گذشته با تمام عفاف و حجابی که داشتند چشم‌نواز، رنگارنگ و زیبا بود که این می‌تواند به عنوان یک الگو مطرح شده و مد نظر طراحان قرار گیرد.

فاضلی با بیان اینکه لباس هویت هر فرد و جامعه است، تأکید کرد: انتظار می‌رود طراحان نیز طرح‌های خود را مبتنی بر بوم‌شناختی طراحی و تبدیل به یک برند کنند و وجود تعامل و هم‌افزایی در سه حوزه نساجی، پوشاک و مد سبب می‌شود به نقطه‌ای برسیم که بتوانیم طرح‌های گیلانی و ایرانی را به برند تبدیل کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه مخالف مد نیستیم، افزود: حمایت‌های لازم از فعالان این عرصه در استان گیلان انجام خواهد شد.

نخستین اجلاس کارآفرینی ملی مد، پوشاک و نساجی با رویکرد رونق تولید با همکاری مؤسسه مد طراحان بافت نقش نهال گیلان، پنجشنبه (۱۶ آبان) با حضور چهره‌های ماندگار عرصه مدیریت و تولید در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

نقش صنعت مد و پوشاک در توسعه پایدار، مدیریت راهبردی اشتغال، شناخت راهکارهای مؤثر اشتغال جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و آموزش رفتارهای مطلوب جهت ارتقای سطح رضایتمندی مشتریان از جمله محورهای این اجلاس یک‌روزه بود.

اشتراک در
کلیدواژه ها: نخستین اجلاس ملی کارآفرینی مد، پوشاک و نساجی در تالار مرکزی رشت, طراحی مد و لباس مبتنی بر بوم‌شناختی باعث ایجاد برند می‌شود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید