نمایش جزییات خبر
صالحی:
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۲۲

واگذاری هنر به بخش خصوصی بسیار تأثیرگذار بوده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در طول ۴۰ سال انقلاب واگذاری هنر به بخش خصوصی بسیار تأثیرگذار بوده است، گفت: باید مردم را در امور فرهنگی کشور سهیم کنیم.
واگذاری هنر به بخش خصوصی بسیار تأثیرگذار بوده است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی بعدازظهر پنج‌شنبه در نشستی با مدیران مسئول مؤسسات فرهنگی و هنری شهرستان‌های گرمسار و آرادان به میزبانی فرهنگسرای تابان گرمسار ضمن بیان اینکه بخش خصوصی فرهنگی کشور در تجربه ۴۰ساله پس از انقلاب بسیار تأثیرگذار بوده است، اظهار داشت: باید در واگذاری امور به مردم اهتمام داشته باشیم زیرا هرقدر مردم در این امور سهیم باشند، همان میزان شاهد تأثیرگذاری بیشتر فرهنگ در سطح کشور خواهیم بود.‌

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح سینما امید را طرحی برای حمایت از شهرهای بدون سینما ذکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به این که موسسات تک منظوره و چند منظوره و نهادها با تعامل یکدیگر می توانند برنامه ریزی فرهنگی و هنری داشته باشند اظهار داشت: همانطور که بخش خصوصی در بخش اقتصادی با دولت تعامل دارد، موسسات و کانون‌های فرهنگی و هنری نیز قرار است در کنار هم باشند اما نباید حس شود که این همان اداره فرهنگ و ارشاد است و به این معنی است که مردم حس کنند افرادی از جنس خودشان کارها را انجام می دهند و باید بخش مردم محور آن دیده شود.

صالحی تاکید کرد: تجربه نشان می‌دهد زمانی که کارها دولتی می‌شود تاثیرگذاری آن‌ها کمتر می‌شود به خصوص در حوزه فرهنگ که جنس لطیف دارد و می تواند در استمرار هنر تاثیرگذار باشد.

وی با بیان این که به حوزه فرهنگ نیز می‌توان با نگاه اقتصای نظر کرد و این به معنی تجاری سازی نیست گفت: اقتصاد فرهنگ باید پویا شود و اینکه موسسات با کارآفرینی همراه شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: حوزه حاکمیت و دولت تمام سعی خود را می کند که به فرهنگ تسهیلات بیشتری بدهد تا حوزه فرهنگ ارزش آفرین و اقتصاد آفرین باشد و دولت هم باید تسهیل گر باشد.

صالحی با اشاره به این که کانون های فرهنگی و موسسات در حوزه آسیب های اجتماعی فعالیت خوبی دارند گفت: در این بین ما خط اتصال هستیم یا در کارآفرینی فرهنگی می توانیم همراه باشیم و هر چه نیروهای مردمی همراه باشند موجب فرهنگ سازی بیشتر می شود.

وی افزود: برنامه‌ای برای ارائه تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید و بانک آینده داریم تا تسهیلات حداقلی به موسساتی که زمینه ای کاری داشته باشند داده شود تا از آنها حمایت شود.

صالحی ابراز داشت: گرمسار به علت نزدیکی به تهران منطقه معین اقتصادی است و می تواند از جنبه فرهنگی هنری نیز معین باشد و هر چند این شهرستان در فرهنگ نیز ممتاز است و این ممتازی بیش از این می تواند باشد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید