نمایش جزییات خبر
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸

شورای فرهنگ عمومی پارسیان تشکیل جلسه داد/ غیبت در شورای فرهنگ عمومی قابل قبول نیست

شورای فرهنگ عمومی پارسیان کار خود را با موضوع عفاف و حجاب و بررسی برخی ناهنجاری ها در سواحل پارسیان آغاز کرد.
شورای فرهنگ عمومی پارسیان تشکیل جلسه داد/ غیبت در شورای فرهنگ عمومی قابل قبول نیست
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان؛ همزمان با چهاردهم آبان ماه، روز فرهنگ عمومی، جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه پارسیان، معاون فرماندار و اعضای حقوقی این شورا، برگزار شد.

 

حجت الاسلام بارانی، رئیس شورای فرهنگ عمومی پارسیان در این نشست، با اشاره به عدم حضور برخی از اعضا، گفت: در شورای فرهنگ عمومی همه موظفند شرکت کنند و این تکلیف است و هیچ مسئله ای که بتواند عدم حضور را توجیه کند قابل قبول نیست و همه دستگاهها باید پای کار باشند زیرا موضوع فرهنگ بسیار مهم و حیاتی است.

 

بارانی، با بیان این که فرهنگ جایگاه بسیار والایی دارد تاکید کرد: نقش فرهنگ راهبردی است، نقش سیاست گذاری کلان فرهنگی در شهرستان است و در بیانیه گام دوم انقلاب آن چیزی که در همه حوزه ها و موصوعات می تواند راهبری کند، فرهنگ است.

 

امام جمعه پارسیان، افزود: چرا بازار ارز به هم می‌ریزد، چرا این هم ضربه از خودی ها می خوریم، زیرا حرکت در مسیر غیر فرهنگی است و به مقوله فرهنگ توجه نشده است.

 

وی، با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگی نیازمند یک برنامه جامع پدافند غیر عامل هستیم، بیان کرد: چرا نیروی انتظامی اینقدر درگیر است چرا این قدر پرونده ها در دادگاهها وجود دارد، همه نشان از این است که در مسئله فرهنگی سیاست گذاری مناسبی نداشتیم و یا هم متولیان امر اقدام درخوری انجام نمی دهند.

 

حجت الاسلام بارانی، با تذکر و هشدار نسبت به برخی ناهنجاری ها در سواحل پارسیان، عنوان کرد: دغدغه های فرهنگی جدی در سطح شهرستان وجود دارد و اقداماتی صورت می پذیرد که دارای برنامه ریزی است و شهادت امام رضا(ع) تور گردشگری از تهران بیاید کنار ساحل ما جشن تولد فرزندانشان بگیرند و رقص‌ و پایکوبی کنند.

کاظم رحیمی، معاون فرماندار پارسیان با اشاره به اینکه شهرستان در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی پیشرفت های چشمگیر خواهد داشت، گفت: کارشناسان شهرستان پارسیان را اهواز آینده هرمزگان دانسته اند که جمعیتی فراتر از نیروی بومی را به خود خواهد دید.

 

وی ادامه داد: مسائل فرهنگی بنیان و اساس هر جامعه است، فرهنگ یک پدافند غیر عامل است که باید چشم انداز مناسبی را برای آن پیش بینی کرد.

 

عبدالرضا شیبانی، دبیر شورای فرهنگ عمومی پارسیان، با تبریک فرارسیدن روز فرهنگ عمومی، اظهار‌کرد: هدف این شورا، پرداختن عالمانه و کارشناسانه به معضلات و مشکلات فرهنگی کشور است.

 

وی با اشاره به شکست های پی در پی دشمنان از جمهوری اسلامی افزود: دشمنان به دنبال تغییر سبک زندگی و شیوه فرهنگی ما است لذا باید تمام توان خود را جهت پاسداشت فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به کار ببریم.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اشتراک در
کلیدواژه ها: شورای فرهنگ عمومی پارسیان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید