نمایش جزییات خبر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

نزدیک به ۳۰۰ طرح عمرانی حوزه فرهنگ در دست ساخت است

صالحی پس از دیدار با آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در جمع خبرنگاران، گفت: نزدیک به ۳۰۰ طرح عمرانی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور در دست ساخت است.
نزدیک به ۳۰۰ طرح عمرانی حوزه فرهنگ در دست ساخت است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی روز پنجشنبه پس از دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نزدیک به ۳۰۰ طرح عمرانی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور در دست ساخت است، اظهار داشت: از مجموع این تعداد طرح عمرانی، حدود ۲۰ تا ۳۰ از طرح‌ها پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد دارند.

وی با اشاره به این که اعتبار تخصیصی برای طرح‌های عمرانی بر اساس پیشرفت فیزیکی است، گفت: در مورد تالار مرکزی سمنان با توجه به ظرفیت و ریشه غنی فرهنگی سمنان، تکمیل این طرح الزام آور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: فرهنگ کشور ایران مانند تنوع آب و هوایی و اقلیمی دارای تنوع و ریشه است.

صالحی با بیان اینکه کشور از لحاظ فرهنگ و تمدن چند اقلیمی است، بیان کرد: جشنواره ملی ایل سنگسر که در مهدیشهر استان سمنان در حال برگزاری است یکی از اقدام‌های انجام شده برای معرفی فرهنگ غنی کشور است.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش برای ثبت و ضبط فرهنگ اقوام است و در زمینه اسنادی و مکتوبات اسنادی به شکل تاریخ شفاهی و اسنادی اقدام‌هایی انجام شده است.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ثبت موسیقی آوایی، کارهای قابل توجهی انجام شده و در کرمان، اجرای موسیقی نواحی با این نگاه از امروز شروع شده است.

صالحی بیان کرد: ثبت موسیقی اقوامی در فضایی روشن و عرضه آن در کشور و خارج از کشور دنبال می‌شود.

وی در پایان گفت: وزارتخانه نیز معرفی تنوع فرهنگی به ویژه فرهنگ اقوام کشور در سطح بین الملل در قالب جشنواره فرهنگی و هنری و اعزام هنرمندان را دنبال می کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور بازدید از اولین جشنواره ملی ایل سنگسر، دیدار با پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر استان سمنان و شرکت در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر استانی به استان سمنان سفر کرده است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید