نمایش جزییات خبر
۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۵۹

هنرمندان سقز از خدمات صندوق اعتباری هنر بهره‌مند می شوند

قائم مقام صندوق اعتباری هنر گفت: اگر مجموعە اداره کل و فرهنگ و ارشاد سقز مساعدت های لازم را اتخاذ کنند تا ١٥ آذر بیمە ھنرمندان سقز بە نتیجە خواھد رسید و از خدمات صندوق اعتباری هنر بهرمه‌مند می شوند.
هنرمندان سقز از خدمات صندوق اعتباری هنر بهره‌مند می شوند
به گزارش روابط عمومی اداره کا فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، روز چهارشنبه اعضای صندوق اعتباری هنر در نشست با هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران سقز اظهار داشتند: هدف  این نشست ها و بازدیدها از کردستان و شهرستان سقز شناسایی افراد کم برخوردار حوزه هنر است و به وسیله این شناسایی بتوانیم در راستایی فعالیت و رفاه بهتر این هنرمندان مطالبات و خواسته هایشان را تحقق ببخشیم.
 
 منصور وحیدی فر با بیان اینکه در استان کرردستان ۲ هزار و ۱۷ هنرمند توسط صندوق هنر بیمه شده اند، افزود: امیدواریم تا پایان ۱۵ آذرماه سال جاری همه هنرمندان حوزه هنر، موسیقی و حوزه های دیگر فرهنگی هنرب را تحت پوشش این صندوق اعتباری بکنیم.
 
قائم مقام صندوق اعتباری هنر از ایجاد سامانه جامع اطلاعات یکپارچه هنرمندان در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: در این سامانه جدید هنرمندان ضمن عضویت در آن می توانند تجربیات و آثارشان را در این سایت بارگزاری کنند تا از مزایای اقتصادی آن بهره‌مند شوند.
 
وحیدی فر در بخشی از سخنان خود به فعالیت های کارآفرینی در حوزه هنر اشاره کرد و افزود: همانطور که در برنامه اصل ششم توسعه آمده است فعالیت اقتصادی در حوزه فرهنگی و هنری بایستی بیشتر از قبل رشد کند و این صندوق هم ضمن حمایت از کارآفرینی در این حوزه از هنرمندان حمایت کامل می کند.
 
وی یادآور شد: هر هنرمندی که در حوزه های مختلف هنر همچون مطبوعات، هنرهای تجسمی، نمایشی فرهنگ مکتوب، فعالیت قرانی و غیره فعالبت کند مورد حمایت صندوق اعتباری هنر قرار می گیرد.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز هم اظهار داشت: مشکلات بیمه، عدم حمایت جدی از نویسندگان و هنرمندان، بوروکراسی اداری در بیمه هنرمندان، عدم ارائه تسهیلات و...از جمله مشکلات هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران است که علیرغم وعده های قبلی، تاکنون اقدامات خاص نشده است.
 
هیوا حاج محمدی با بیان اینکه صندوق اعتباری هنر تاکنون خدمت چندانی به هنرمندان این دیار نکردند افزود: خدمات بیمه ای، کمک های موردی و حمایتی، دادن وام و مستمری به هنرمندان و نویسندگان ناتوان از جمله وظایف صندوق اعتباری هنر است اما تاکنون نتیجه خاصی برای هنرمندان شهرستانی نداشته است.
 
در این نشست هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران درخواست ها، مسائل و مشکلات خود را اینگونه بیان کردند: عدم پاسخگویی، مبهم بودن شیوه بیمه افراد، افزایش حق بیمه، تاخیر در پرداخت ها، عدم‌رسیدگی به هنرمندان پیشکسوت، بیمه تکمیلی، شیوه مبهم و پیچیده عضویت در صندوق و بیمه، راه اندازی نمایندگی صندوق اعتباری هنر در استان ها و شهرستان ها و...از جمله مسائل مطرح شده بود.
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: مدیران +صندوق اعتباری هنر +اهالی فرهنگ و هنر + سقز
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید