نمایش جزییات خبر
با حضور اهالی فرهنگ و رسانه گیلان؛
۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۲۳

پوستر پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان رونمایی شد

نمایشگاهی با تخفیف حداقل 30 درصدی و حضور بیش از 400 ناشر کشور در 200 غرفه
پوستر پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان، ظهر امروز با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه این استان رونمایی شد.
پوستر پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نشست خبری و رونمایی از پوستر پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان، ظهر امروز (سه‌شنبه، 14 آبان) با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه استان در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این نشست با بیان اینکه یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی هر استان برپایی نمایشگاه کتاب است، گفت: نمایشگاه کتاب مکانی است که در آن نیروهای دغدغه‌مند فرهنگ حضور می‌یابند.

فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه استانی کتاب کشور در سال 71 در گیلان، افزود: با توجه به عدم برگزاری این نمایشگاه در برخی از سال‌ها در استان، امسال در حالی پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان را برگزار می‌کنیم که سیصد و نود و هشتمین نمایشگاه استانی کتاب در سطح کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به سختی‌های برگزاری نمایشگاهی با این سطح در استان، اظهار کرد: بعد از چند سال وقفه در برپایی نمایشگاه کتاب گیلان، الحمدلله این دهمین سال متوالی است که موفق به برپایی این نمایشگاه می‌شویم و همکاران بنده در معاونت فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این سال‌ها تلاش خوبی برای برگزاری با کیفیت و هرچه بهتر این نمایشگاه انجام داده‌اند و اگر همراهی اصحاب رسانه استان نباشد این رویداد فرهنگی هرگز رقم نخواهند خورد.

فاضلی با بیان اینکه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از 26 آبان تا اول آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در جاده رشت به تهران برگزار می‌شود و ساعت بازدید نمایشگاه نیز 10 صبح تا 8 شب است، تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از 400 ناشر از سراسر کشور در 200 غرفه حضور دارند که در این میان 35 ناشر گیلانی کتاب‌های منتشر شده خود را به دو صورت مستقل و غرفه تعاونی ناشران عرضه می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: معاونت امور فرهنگی وزارتخانه، استانداری گیلان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریری استان و شهرداری رشت در برگزاری پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با ما مشارکت دارند.

تخصیص 8 میلیارد ریال بن خرید برای پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان

وی در ادامه با اشاره به ارائه تخفیف حداقل 30 درصدی فروش کتاب در این نمایشگاه، تصریح کرد: تخفیف حداقل 10 درصدی توسط ناشران و 20 درصد نیز از طریق تهیه بن خرید در غرفه بانک عامل مستقر در نمایشگاه ارائه می‌شود.

فاضلی اظهار کرد: برای نمایشگاه امسال، هشت میلیارد ریال بن خرید در نظر گرفته شده است که سهم اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و معاونت فرهنگی وزارتخانه هر کدام به مبلغ 800 میلیون ریال پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از سه ناشر گیلانی، یک کتابفروش، یک مولف کودک و نشریه تقدیر و تجلیل خواهد شد، اضافه کرد: در حاشیه این نمایشگاه نیز برنامه‌های جنبی متنوعی همانند سال‌های گذشته اعم از رونمایی کتاب، معرفی باشگاه‌های کتابخوانی و قصه‌خوانی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در بخش‌های آموزشی، کودک، هنری، دانشگاهی، پزشکی و حقوق برگزار می‌شود، بیان کرد: در حوزه اطلاع‌رسانی پیش‌بینی‌های لازم برای تبلیغات در سطح شهرهای مختلف استان انجام شده و اصحاب رسانه نیز باید با بهره‌گیری از فضای رسانه‌ای و مجازی در این زمینه کمک‌حال اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.

فاضلی در پایان با تأکید بر حضور جوانان، نوجوانان و شهروندان در این نمایشگاه، افزود: معجزه ما مسلمان نیز کتاب قرآن است؛ لذا شهروندان باید در این فضای فرهنگی حضور بیشتری داشته باشند. انجام فعالیت‌های فرهنگی به صورت فردی موفق نخواهد بود؛ باید همگان در این زمینه مشارکت داشته باشند تا یک رویداد فرهنگی در سطح استان رقم بخورد.

اشتراک در
کلیدواژه ها: نشست خبری و رونمایی از پوستر پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید