نمایش جزییات خبر
معاون اعضا صندوق اعتباری هنر:
۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۵۰

طرح‌های توجیه‌دار اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه کارآفرینی حمایت مالی می‌شوند

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر گفت: هنرمندان و فعالان فرهنگی که دارای ایده و یا طرحی توجیه‌دار در حوزه کسب و کار فرهنگی و کارآفرینی باشند تا سقف 300 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.
طرح‌های توجیه‌دار اصحاب فرهنگ و هنر در حوزه کارآفرینی حمایت مالی می‌شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، منصور وحیدی‌فر در جمع اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کردستان اظهار کرد: رسالت صندوق اعتباری هنر در قالب طرح کمک مستمری، تسهیلات رفاهی و وام‌های قرض‌الحسنه، بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی به هنرمندان و اصحاب رسانه ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: طی سفرهای حمایتی، صندوق اعتباری هنر، شنوای مشکلات و مطالبات هنرمندان سراسر کشور است چون هر منطقه از کشور شرایط فرهنگی و مختصات خاص خود را دارد.

وحیدی فر با اشاره به خدمات صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: هزار و 384  نفر در استان کردستان عضو صندوق اعتباری هنر هستند، 358 نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و 108 نفر از بیمه درمان تکمیلی برخوردار هستند.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر با تاکید بر افزایش تعداد اعضای صندوق اعتباری هنر در کردستان بیان کرد: با توجه به تعداد هنرمندان فعال استان کردستان، تعداد اعضا صندوق دراین استان باید افزایش یابد تا ما بتوانیم  کمک های  بیشتری  به هنرمندان کردستان ارائه دهیم.

وحیدی فر، با اشاره به خدمات بیمه‌ی تأمین اجتماعی به اهالی فرهنگ و هنردر سال های اخیر گفت: ۱۸درصد حق بیمه برای فرد اصلی براساس حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار، مبنای زیر پوشش قرار گرفتن اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه کشور در نظر گرفته شده است که از ۱۸ درصد مذکور، ۱۰ درصد توسط صندوق و۸  درصد توسط فرد پرداخت می‌شود.

وی افزود: بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه تکمیلی صنوف در کشور است و هنرمندانی که عضو هستند همراه با افراد تحت تکفل خود می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وحیدی فر در ادامه به طرح کمک مستمری اشاره کرد و گفت: در سال 97 پرداختی طرح کمک مستمری از 150 هزار تومان به 250 هزار تومان رسید.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: طرح تکریم نیز که به هنرمندانی که نشان درجه یک هنری دارند، تعلق می گیرد به میزان 4 برابر افزایش و از 200 هزار تومان به 800 هزار تومان رسیده است.

وحیدی فر در این نشست به تسهیلات پرداختی به اعضا اشاره کرد و گفت: در 2 سال اخیر تلاش شده به مطالبات اعضای صندوق در استان ها بیشتر از قبل پرداخته شود و منابع پرداختی بیش از گذشته به استان ها اختصاص یافته است.

وی یادآوری کرد: همچنین تسهیلات کارآفرینی از نیمه ی سال 96 با کمک نهادهای هنری و مالی در اختیار کارآفرینان حوزه های مختلف فرهنگی و هنری قرار می گیرد.

وی  اعلام کرد: هر هنرمندی در استان در ذیل فعالیت‌های وزارت ارشاد فعالیت داشته باشد و درخواست بیمه در هر صنف و رشته‌ای درصورت عضو در صندوق تا پایان آذر امسال دهد زیر پوشش قرار می‌گیرد.

وحیدی‌فر در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران که دارای بیمه صندوق هستند امکان دارد که مشمول بیمه سخت و زیان‌آور شوند، افزود: انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در صورتی مشمول کار زیان‌آور می‌شوند که پرداخت حق بیمه بصورت اجباری انجام بگیرد و در صورت پرداخت بیمه خویش‌فرما مشمول بیمه سخت و زیان‌آور نخواهند شد.

وی اضافه کرد: 9 هزار و 872 نفر فعال قرآنی در کشور داریم که عضو صندوق هنر هستند و دارای بیمه هستند.

در این نشست هم‌اندیشی نمایندگان هنرمندان، فعالان فرهنگی، قرآنی و خبرنگاران به ارائه پیشنهادات، انتقادات و مطالبات خود از صندوق اعتباری هنر پرداختند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: مدیران + صندوق اعتباری هنر + جمع اهالی + فرهنگ، هنر و رسانه + سنندج
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید