نمایش جزییات خبر
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس:
۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۵۷

برای مقابله با جنگ نرم دشمن چه نهادی بهتر از کانون‌های مساجد سراغ دارید؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کانون‌ها با جذب جوانان در مساجد و ارائه اقدامات فرهنگی و هنری می‌توانند آنها را از خطرهایی که در حوزه عقیدتی و تفکری متوجه آنهاست مصون کنند.
برای مقابله با جنگ نرم دشمن چه نهادی بهتر از کانون‌های مساجد سراغ دارید؟

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما «سیدصادق طباطبایی نژاد» با تاکید بر نقش مهم و کلیدی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در مقابله با جنگ نرم دشمن گفت: مساجد به عنوان محوری‌ترین سنگر تفکر اسلامی و دینی مورد توجه همه مسلمانان و مردم ایران هستند و در نهاد این سنگر کانون‌های فرهنگی و هنری برای ارائه اقدامات دینی، فرهنگی، هنری و ورزشی ایجاد شده اند.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: قطعا این کانون‌ها با توجه به نقش و جایگاهی‌که در مساجد دارند می‌توانند در بخش‌های مختلف فرهنگی هنری تاثیر بسزایی داشته‌ و با‌ سیاست‌گذاری و راهبردهایی که برای آنها تعیین می‌شود در بین جوانان و نوجوانان نقش‌آفرین باشند.

 

وی ادامه داد: ایده ایجاد این کانون‌ها اقدام مناسبی بود که نظام آن را انجام داد، در حال حاضر مهم‌ترین موضوع تقویت کانون‌های فرهنگی هنری برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مساجد است و تقویت آنها امری ضروری است.

 

طباطبایی نژاد تاکید کرد: دشمن و استکبار جهانی سالهاست که قصد دارد با تاثیرگذاری بر عقاید و تفکرات نسل جوان و نوجوان ما به اهدافش در ایجاد انحراف در مسیر انقلاب اسلامی برسد و در این راستا بودجه و توان کافی را در نظر گرفته‌ است، ما باید متناسب با این اقدامات نرم دشمن اقدامات اساسی در حوزه فرهنگی برای خنثی‌سازی این طرح ها انجام دهیم.

  

وی ادامه داد: برای مقابله با جنگ نرم دشمن چه نهاد و دستگاهی بهتر از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور سراغ داریم؟ این کانون‌ها با جذب جوانان در مساجد و ارائه اقدامات فرهنگی  و هنری می توانند جوانان را از خطرهایی که در حوزه عقیدتی و تفکری متوجه آنهاست مصون کنند

 

این عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکنون توانسته اند به خوبی در مساجد و جامعه نقش‌آفرینی کنند و امیدواریم در این مسیر تقویت این کانون‌ها اولویت مجلس و دولت باشد چرا که تقویت آنها یعنی تقویت حوزه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن.

 

 

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید