نمایش جزییات خبر
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۴۴

نقش تئاتر در ماندگاری و فراگیری آموزه های دینی و مطالب فرهنگی

حجت الاسلام ارزانی خاطرنشان کرد: دقت در سخنان مقام معظم رهبری نشان می دهد که تئاتر تا چه اندازه در ماندگاری و فراگیری آموزه های دینی و مطالب فرهنگی موثر است.
نقش تئاتر در ماندگاری و فراگیری آموزه های دینی و مطالب فرهنگی
 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما، حجت‌الاسلام والمسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» در نشست هماهنگی چهاردهمین جشنواره «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» که امروز (دوشنبه، 13 آبان) در محل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار شد با اشاره به تفاهم نامه همکاری میان این ستاد و حوزه هنری، گفت: حوزه تئاتر نیاز به توجه جدی تر از سوی دستگاه ها و نهادهای مختلف دارد و در این باره نمی توان به سخنرانی اکتفا کرد بلکه باید آثار خوب در حوزه تئاتر تولید شود.

 

رییس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با بیان اینکه آثار برتر جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد باید در مساجد سراسر کشور اجرا شوند، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند: داستان یعقوب و یوسف را بارها برای مردم گفته‌اند ولی نمایشی که درباره این داستان در حسینیه امام خمینی (ره) اجرا شد، هنوز در ذهنم ماندگار است.

 

وی تاکید کرد: این سخن مقام معظم رهبری نشان می دهد که تئاتر تا چه اندازه در ماندگاری و فراگیری آموزه های دینی و مطالب فرهنگی موثر است و ما باید در این زمینه جدی تر عمل کنیم.

 

حجت‌الاسلام ارزانی در ادامه گفت: نمایش‌های فاخر باید در جمع مسجدی‌ها و سایر فضاها اجرا شود تا به این صورت شاهد استقبال بیشتر اهالی و بچه های مسجد از تئاتر باشیم.

 

وی ادامه داد: باید تلاش‌کنیم فعالیت‌های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در حوزه های مختلف با برند بچه‌های مسجد ثبت شود همانطور که سایت مربوط به بچه های مسجد هم با همین نام وجود دارد.

رییس ستاد هماهنگی‌کانون‌های فهما با بیان اینکه اگر نهادهایی که بعد از انقلاب در حوزه های فرهنگی و هنری تاسیس شدند، هم افزا شوند خداوند به کارهای آنها برکت می دهد و موجب پیشبرد بهتر اهداف انقلاب اسلامی می شوند؛ تاکید کرد: ما این موضوع را در زمینه همکاری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد و حوزه هنری مشاهده کردیم.

 

 

 

 


روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید