نمایش جزییات خبر
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پیامی صادر کرد.
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره تئاتر فتح خرمشهر

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام سیدعباس صالحی به شرح زیر است:

بسم­الله الرحمن الرحیم

تئاتر، مقوّم فرهنگ و فرهیختگی است و بدین نام و نشان، از تئاتر، پویه ­ها و سویه­ های الهام ­بخشی در جوامع بشری اتفاق افتاده و گزاره ­های آموزنده و جنبش­ آفرینی گزارش شده است که سهم بسزایی در اصلاح و بهبود و سامان­دهی فرهنگ عمومی و استقرار اراده و اقامه اراده توده ­های مردمی برای این کهن­ هنر در نظر گرفته شده است. در روزگار ما، این نقش قوام­ بخش و الگوآفرین تئاتر، نمودهای نمایانی دارد که «دفاع» و «میهن دوستی» از نمادهای متمایز آن می­ تواند باشد.

تئاتر، با ژرف­کاوی هشت سال دفاع مقدس و بنیادها و باورهای دینی آن، که ستایشگر وطن­دوستی و نهضت­ های ظلم­ ستیز است، کاشف رویکردهای ناب انسانی این دوران حماسه ­ساز و منشا باز تعریف مصادیق شکوهمند معنوی و ملی معاصر است. ستایش ایثارگری­ ها و تقدیس جانفشانی­ ها، تلاش برای التیام آلام مردم و تأکید بر سیر و سلوک قهرمانان شهید، تمجید جانبازان و آزادگان و خانواده ­های شهید و مقاومت­ های شهری و روستایی از مهم­ترین کارکردهای تئاتر است.

جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، سلام صمیمانه هنرمندان تئاتر است که فروتنانه به سرزمین کربلای خوزستان، خرمشهر و آبادان تقدیم می­شود. سرزمینی که یادآور خروش کارون و استواری نخل­ها و عظمت مقاومت مردمان صبور خوزستان در هشت سال دفاع مقدس است، همکاران ارجمندم را به تدارک بیشتر و حمایت شایسته­ تر از تئاتر مقاومت توصیه کنم که هر چه هست امروز، به پاس خون­ های شریف شهیدان و پایداری مردم نجیب این دیار است.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید