نمایش جزییات خبر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹

استقبال مردم مهمترین اصل در برگزاری نمایشگاه کتاب است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از منتقدین و موافقین نمایشگاه کتاب تشکر می کنیم، توجه و حساسیتی به کتاب و نمایشگاه کتاب جای قدردانی دارد.
استقبال مردم مهمترین اصل در برگزاری نمایشگاه کتاب است

جعفر مروارید در جلسه شورای معاونین این اداره کل افزود: این توییت ها و مطالبی که در نقد نمایشگاه کتاب منتشر شده است به تبلیغ نمایشگاه کتاب کمک کرد و مردم به ویژه نخبگان را حساس کرد که حتما در نمایشگاه حضور پیدا کنند و ببینند کدام دیدگاه به واقعیت نزدیک تر است.

وی با بیان این که مخاطب نمایشگاه مردم هستند ادامه داد: همه دستگاههای استان و مشهد، دست به دست هم دادند تا یک کلان رویداد فرهنگی با کمترین اعتبار شکل بگیرد. اکنون مردم قضاوت می کنند آیا نمایشگاه کتاب مکانی فرهنگی است؟ آیا به آن هدفی که برای آن به نمایشگاه آمده اند دست پیدا می کنند؟ جنب و جوشی که در نمایشگاه کتاب شاهد آن هستیم و استقبال مردم از نمایشگاه نشان می دهد مردم از فعالیتهای استقبال می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: البته عده ای قلیل نیز هستند که از کنار هم بودن مسوولین در شهر مشهد خوشحال نیستند، این که تولیت محترم آستان قدس رضوی برای افتتاح این نمایشگاه وقت می گذارند و به کتاب و کتابخوانی اهمیت می دهند و مولفان برگزیده را تکریم می کنند، این که استاندار محترم از نمایشگاه بازدید می کنند و با ناشران و غرفه داران گفتگو می کنند، این که رییس شورای اسلامی شهر و سایر اعضای شورا در افتتاحیه حضور پیدا می کنند، نشان اتفاق نظر مسوولین در برگزاری نمایشگاه کتاب می باشد، نباید امید و نشاطی که این روزها در نمایشگاه کتاب ایجاد شده است را نادیده بگیریم.

وی ادامه داد: البته در برگزاری هر رویداد فرهنگی، کاستی هایی وجود دارد که بیان نقدها می تواند ما را در رفع آن کمک کند، برای همین منظور ما با همکاری جهاد دانشگاهی مشهد کمیته نظر سنجی را فعال کردیم و هم از مردم و هم از ناشران نظرسنجی می کنیم تا نقاط قوت نمایشگاه پررنگ تر و نقاط ضعف را هر سال کم رنگتر کنیم.

مروارید در پایان ضمن تشکر از رسانه ها اظهار داشت: با وضعیت اقتصادی موجود از بسیج رسانه و خانه مطبوعات که یکی از سالن ها را در اختیار رسانه ها قرار دادند و خودشان نیز در نمایشگاه حضور فعال دارند سپاسگزاریم، از رسانه هایی که در نمایشگاه نیز حضور فعال دارند و در همه رویدادهای فرهنگی یاریگر حوزه فرهنگ و هنر نیز بوده اند نیز تشکر ویژه داریم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید