نمایش جزییات خبر
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶

عضویت ۲ میلیون نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور‌

رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فهما با اشاره به وجود ۲۵ هزار و ۱۸۲ کانون فرهنگی هنری مسجد در کشور که تعداد اعضای آنها بیش از دو میلیون نفر است گفت: در حوزه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد موازی‌کاری نداریم.
عضویت ۲ میلیون نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور‌

  به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فهما به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام «حبیب‌رضا ارزانی» در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و فدایی استاندار برگزار شد اظهارداشت: کرمان استان ایثار، مقاومت و رشادت است.

 

 

وی با بیان اینکه بحث فضای مجازی در دستور کار شورای فرهنگ عمومی کشور است گفت: در این رابطه چند مصوبه داشته‌ایم و نقش و وظایف دستگاه‌های عضو شورا تعیین شده است.

 

به گزارش روابط عمومی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فهما با اشاره به اینکه برای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان یک برنامه شاخص تعریف کردیم افزود: استان کرمان برگزارکننده کنگره پیامبر اعظم(ص) است و می‌تواند یک رویداد فرهنگی برای استان باشد.

 

وی با بیان اینکه افق ما برای برنامه‌ها 1414 است و باید بر اساس آن اهداف کنگره را پیگیری و ارزیابی کنیم گفت: بر اساس اساسنامه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، شورای هماهنگی کانون‌ها در استان‌ها باید تشکیل شود.

 

حجت‌الاسلام ارزانی با اشاره به اینکه وظیفه شورا هم‌افزایی دستگاه‌های مربوطه در حوزه مسجد است بیان کرد: این شورا در استان‌ها به ریاست نمایندگان ولی‌فقیه در استان برگزار می شود و استانداران نایب رئیس این شورا هستند.

 

وی با بیان اینکه ما در حوزه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد موازی‌کاری نداریم و نیازی نمی‌بینیم در فعالیتی که در حال انجام است مداخله کنیم گفت: کار شورای هماهنگی نیز در حقیقت همین تعریف کارها، برنامه‌ها و وظایف متولیان امر مسجد است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وجود 25 هزار و 182 کانون فرهنگی هنری مسجد در کشور که تعداد اعضای آنها بیش از دو میلیون نفر است افزود: 14 هزار کتابخانه در مساجد با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فعالیت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه کانون‌های فعال شناسایی و در بخش‌های مختلف که شش عرصه است تخصصی شدند گفت: بحث فضای مجازی بسیار اهمیت دارد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب میدان مبارزه است.

 

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید