نمایش جزییات خبر
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹

رونمایی از کتاب "متولیان و نایب التولیه" در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد

از کتاب متولیان و نایب التولیه های آستان قدس از انتشارات بنیاد پژوهشهای اسلامی در سومین روز برگزاری نمایشگاه کتاب در سرای اهل فرهنگ رونمایی شد.
رونمایی از کتاب "متولیان و نایب التولیه" در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد

میثم محتاجی، مدیر فروش بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، در مراسم رونمایی از این کتاب گفت: از سال 1363 تاکنون 2200 عنوان در 4هزار جلد و با شمارگان بیش از 1400 میلیون نسخه منتشر شده است.

وی افزود: بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی هم اکنون 9 میلیون نفر مدیر پژوهشی در حوزه فعالیت های خاص و علوم معارف اسلامی دنبال می کند.

مدیر فروش بنیاد پژوهش اسلامی آستان قدس رضوی در ادامه گفت: گروههای متشکل شده، استادانی از دانشگاه و حوزه و دانش پژوهانی که در حوزه ای مختلف معارف اسلامی تحقیق و پژوهش می کنند، گروه بنیاد شامل گروه مطالعه، گروه حدیث پژوهشی، گروه فقه و اصول، گروه سادات و گروه مفاخر است.

وی در ادامه گفت: از مهمترین گروههای پژوهشی بنیاد پژوهش های آستان قدس، گروه فرهنگ سیر رضوی می باشد.

محتاجی با اشاره به آثاری که اخیرا مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته نام  برد و افزود: یکی از آثاز مورد تحقیق بنیاد پژوهش های آستان قدس که استادان زیادی در این زمینه فعالیت و زحمت کشیدند، کتاب دایره المعارف آستان قدس است.

در ادامه این مراسم  رضا نقدی نویسنده کتاب " متولیان و نایب التولیه" گفت: این کتاب در مورد متولیان و کارگزاران آستان قدس رضوی می باشد.

وی ادامه داد: قسمت اعظمی از این کتاب برگرفته از دایره المعارف آستان قدس می باشد که بیش از 10 سال نخبگان دانشگاه و حوزه برای تدوین آن همت گمارده اند.

رضا نقدی با اشاره به متن کتاب افزود: این کتاب از زمان شهادت امام رضا علیه السلام تا زمان حال است که تولیت حرمه ترتیب در ذکر شده است.

وی ادامه داد: تولیت از دوره صفویه به سادات موسوی بعد به تیموری و...  و بعد از آن حجت الاسلام و المسلمین طبسی، شاهردوی و مروی نیز رسیده است.

رضا نقدی از مزیت های این کتاب گفت و افزود: کتاب " متولیان و نایب التولیه" از اسناد آستان قدس قبل از دوره صفویه بوده و در این کتاب عکسهای متولیان به همراه زندگی نامه آنها چاپ شده است.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید