نمایش جزییات خبر
استاندار خراسان رضوی:
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸

استقبال از نمایشگاه کتاب مشهد بسیار خوب است

استاندار خراسان رضوی گفت: امسال استقبال از نمایشگاه کتاب بسیار خوب بوده است که البته با توجه به پیشینه فرهنگی شهر مشهد، این صلاحیت را دارد که در حوزه فرهنگ سرآمد کشور باشد.
استقبال از نمایشگاه کتاب مشهد بسیار خوب است

 علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مشهد  در جمع خبرنگاران افزود:  "نمایشگاه کتاب" امسال خیلی بهتر از سال گذشته برگزار شده  و استقبال  از این  نمایشگاه خیلی خوب بوده است. خوشبختانه یکی از ویژگی های مثبت "نمایشگاه کتاب "امسال حضور  ناشرین خارجی در نمایشگاه است. 

وی در خصوص ظرفیت های بالای فرهنگی خراسان تصریح کرد: مشهد شایستگی  این را را دارد در حوزه کتاب فرهنگ و ادب  سر آمد در  کشور باشد و همان طور که از  تاریخ خراسان  پیداست این خطه از کشور، محل پرورش ادیبان و شاعران بسیار بزرگی در کشور بوده است.

 استاندار خراسان رضوی با اشاره به گرانی کاغذ اظهار داشت: علی رغم اینکه امسال با بحران گرانی کاغذ مواجه بودیم، در طی بازدید از غرفه های ناشرین و گفت وگو با آنها، گفتند که مشکل کاغذ بهتر شده و اکنون از این بابت مشکلی برای ناشرین وجود ندارد.

رزم حسینی با تاکید بر شعار امسال نمایشگاه ، که "کتاب پیشران مثلث توسعه اقتصادی معرفی شده بیان کرد : یکی از بزگترین مشکلات اقتصادی در حال حاضر ما در کشور، فرهنگ اقتصاد است و باید علمای دین فرهنگ اقتصادی را در جامعه گسترش دهند و همه ایرانیان به خصوص جوانان نیز باید با کار افرینی و تلاش توانمندی این را داشته باشند که زندگی خود را اداره کنند.

وی ادامه داد: باید فضایی در کشور به وجود بیاید که مردم دیگر یارانه بگیر نباشند، بلکه توانایی این را داشته باشند که به دیگران نیز یارانه بدهند و رسیدن به چنین مرحله ای جزو فرهنگ دینی ماست  و قبول داریم که در این زمینه در بخشی از کار مشکلاتی وجود دارد و باید در این راه اصحاب فرهنگ و هنر نهضتی را راه بیاندازند.

استاندار خراسان رضوی در خصوص وضعیت انتشارات در کشور گفت: مراکز انتشاراتی ما و همچنین تعداد دانشگاه های ما نسبت به قبل از انقلاب افزایش پیدا کرده و اکنون در تمامی مراکز استان ها انتشارات قوی و خوبی داریم. اما ممکن است اصحاب فرهنگ از ما انتظاراتی داشته باشند که باید همگی مسئولین کمک کنند تا به سطح مورد رضایت جامعه برسیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید