نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
۱۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۴۶

شاخص‌های مهم فرهنگ عمومی در قم استخراج شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به وضعیت مردم استان در رابطه با فرهنگ عمومی، گفت: شاخص‌های فرهنگ عمومی استان در حوزه های مختلف به صورت دقیق پایش و استخراج شده‌ است.
ارشاد قم، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سیدموسی حسینی کاشانی در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم افزود:‌ در استخراج شاخص‌های فرهنگ عمومی استان، سبک زندگی و رفتارهای فردی و اجتماعی مردم استان مورد پایش و بررسی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: میزان مطالعه، علایق موسیقیایی، اقبال به فست فود و بسیاری از شاخص‌ها در این زمینه مورد پایش قرارگرفته ‌است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان کرد: در رابطه با مساله فرهنگ عمومی باید در هر ۲ بعد شکل ظاهری و رفتارهای اجتماعی توجه لازم صورت بگیرد.

وی گفت: برای نهادینه کردن مساله فرهنگ عمومی پیشنهادات کاربردی مختلفی به دستگاه‌های استان تدوین و ارائه شده است.

حسینی کاشانی عنوان کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی استان با پیگیری ائمه جماعات بخش های پنج‌گانه قم به صورت مستمر برگزار و نتایج پیشبرد اهداف شورای فرهنگ عمومی رصد و پایش می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اضافه کرد: مصوبات شورای فرهنگ عمومی هر ۶ ماه یک بار مورد پایش قرار گرفته و روند اجرا و یا مسکوت ماندن آنها به صورت دقیق بررسی خواهد شد.

حسینی کاشانی در ادامه اظهار داشت: تمام تابلوهای مبادی و ورودی شهر قم باید با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان برای امر فرهنگ سازی و تولید محتوای فرهنگی در اختیار شهرداری قم قرار بگیرد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای برای تعیین محتوای تابلوهای تبلیغاتی محورهای مواصلاتی و مبادی ورودی قم بیان کرد: بخش‌های فرهنگی تاثیرگذار استان در این کمیته نقش آفرینی می‌کنند.

در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی قم که به ریاست آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان ترتیب یافت، بر برپایی با شکوه راهپیمایی روز ۱۳ آبان و همچنین ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی ورودی های استان تاکید شد.

روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
اشتراک در
کلیدواژه ها: شورای فرهنگ عمومی، استان قم، ارشاد قم، کاشانی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید