نمایش جزییات خبر
۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰

کارگاه فلسفه برای کودکان در تبریز

پنجمین کارگاه فلسفه برای کودکان با حضور دکتر فرزانه شهرتاش در تبریز برگزار شد.
کارگاه فلسفه برای کودکان در تبریز

این کارگاه به همت و مدیریت دکتر رضا فتحی پور از سوی انجمن فلسفه برای کودکان تبریز در طی دو روز در مدرسه پیش دبستانی و دبستان غیرانتفاعی مستقل نیکان آینده با حمایت و پشتیبانی انجمن مردم نهاد حکمت با استقبال گرم معلمان، اولیا و علاقمندان برگزار شد.

برنامه درسی فلسفه برای کودکان، با هدف تربیت شهروند در پی آموزش سبکهای سه‌گانه تفکر نقاد، خلاق و مراقبتی از طریق داستانهای فلسفی- فکری در حلقه کندوکاو مشترک فلسفی می‌باشد.

    نظام جدید آموزش و پرورش ایران، با درک اهمیت آموزش تفکر، به تاسی از برنامه درسی فلسفه برای کودکان، در پایه‌های مختلف تحصیلی و دروس متنوع این پایه‌ها سعی نموده است؛ تغییرات چشمگیری ایجاد کند؛ دروس تفکر و پژوهش، تفکر و سبک زندگی و تفکر و سواد رسانهای نمونه‌هایی از این تلاشها هستند.

    در این کارگاه دو روزه، دکتر شهرتاش، به موضوع جامعه‌سازی در فبک از طریق فعالیتهای عملی پرداخت؛ نکته مهم فعالیتهای جامعه‌سازی در این بود که برگرفته از منابع اصلی این برنامه درسی می‌باشد.

   دکتر محمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، به همراه معاون اداری و پشتیبانی، و جلالی مدیر عامل انجمن مردم‌نهاد حکمت از این کارگاه بازدید کردند. در ضمن در این کارگاه معلمانی از استان آذربایجان‌غربی نیز شرکت کرده بودند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید