نمایش جزییات خبر
۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱

زنگ جشنواره منطقه ای تئاتر در مرند نواخته می شود

نشست مطبوعاتی جشنواره تئاتر منطقه ۲ آذربایجان شرقی در مرند برگزار شد

مهران فرجی دبیر جشنواره تئاتر منطقه ۲ آذربایجان شرقی در نشست خبری با خبرنگاران مرند که به مناسبت برگزاری نخستین جشنواره تئاتر منطقه ۲ استان آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به اینکه این جشنواره از ۸ تا ۱۰ آبان در مرند برگزار می شود، تصریح کرد: هنرهای نمایشی یکی از شاخصه های شهرستان مرند به شمار می رود که به ۱۰۰ سالگی آن نزدیک می شویم.

وی افزود: از مسئولان و مردم می خواهیم جشنواره تئاتر مرند را حمایت کنند و رسانه ها خبر و اطلاع رسانی آثار نمایشی و اجراهای گروه های تئاتر شهرستان را انعکاس دهند.

فرجی با بیان اینکه جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی به صورت ۴ منطقه برگزار می شود، گفت: برگزیدگان این جشنواره به مرحله استانی راه پیدا کرده و گروه های برتر استان نیز به جشنواره ملی فجر راه پیدا می کنند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند همچنین امید و نشاط اجتماعی، رونق تولید و آسیب های اجتماعی را موضوعات گروه های نمایشی رسیده به این جشنواره دانست و افزود: زنگ این جشنواره صبح روز چهارشنبه با حضور یکی از اساتید نواخته شده و به طور رسمی آغاز به کار می کند.

وی ادامه داد: ۸ گروه نمایشی از شهرستان های مرند، شبستر و جلفا در طول ۲ روز به اجرای عمومی می پردازند که بازدید برای عموم علاقمندان رایگان است.

فرجی خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه جشنواره نیز ساعت ۱۵ روز جمعه ۱۰ آبان ماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد مرند برگزار خواهد شد.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند تاکید کرد: هدف این است که گفتمان تئاتر در شهرستان ترویج داده شده و هنرمندان به بیان دغدغه های مردم بپردازند.

وی اظهار داشت: در راستای علمی تر شدن و هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره، کارگاه های عملی و علمی هم در نظر گرفته شده که روز جمعه با حضور اساتید تئاتر برگزار خواهد شد.

فرجی همچنین با اشاره به کمبود اعتبار فرهنگی هنری، از خیرین خواست، در زمینه خلق آثار ارزشمند فرهنگی و هنری، هنرمندان را یاری کنند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند افزود: پلاتو شهرستان مرند با کمبود امکانات روبه روست اما با این وضع، از جشنواره تئاتر منطقه ای میزبانی می کند.

فرجی در بخش دیگری با اشاره به جایگاه هنر در این شهرستان اظهار داشت: هر اثر هنری یکی از شاخصه های ارتقای فرهنگ و هنر کشور محسوب می شود و اگر شهری فاقد تولید آثار هنری و رسانه ای باشد، سکون بر آن حاکم خواهد شد.

وی با اشاره به موفقیت های ملی و بین المللی گروه های نمایشی مرند ادامه داد: ۴ گروه نمایشی شهرستان مرند ثبت شده و بیش از ۱۵ گروه غیرثبت شده در این شهرستان فعالیت می کنند؛ سامانه استقرار گروه های نمایشی بازگشایی شده و برخی از گروه های هنری حائز ثبت گروه شان هستند و ۵ گروه آمادگی این اقدام را دارند که در این راستا انجمن هنرهای نمایشی شهرستان مرند تشکیل می شود.

فرجی با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی ابراز داشت: رسانه ها اصحاب فکری جامعه هستند و فعالان عرصه فرهنگ و هنری، در واقع اتاق فکر جامعه هستند که به دنبال تولید اندیشه و خلق آثار هستند.

نقی یحیایی دبیر اجرایی نخستین جشنواره تئاتر منطقه ۲ آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از فرماندار و شهردار مرند درخواست می کنیم برای یک بار هم که شده از نزدیک نظاره گر تئاتر شهر مرند باشند.

گفتنی است، نخستین جشنواره تئاتر منطقه ۲ استان آذربایجان شرقی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در مرند برگزار شده و گروه های نمایشی به اجرای عمومی خواهند پرداخت.

این نمایش ها ساعت ۱۱ و ۱۲ و ۱۶ و ۱۷:۳۰ دقیقه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برای بازدید عموم مردم در سالن اجتماعات و پلاتو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند به روی صحنه خواهند رفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید