نمایش جزییات خبر
۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶

حضور علمی دانشگاه در نمایشگاه کتاب مشهد، بخشی از هویت و سرشت نمایشگاه است

در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با رییس دانشگاه فردوسی، مقرر گردید که در نمایشگاه کتاب، به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی، یک شب به عنوان " شب دانشگاه " تعیین و دانشجویان در آن شب به صورت هماهنگ در این نمایشگاه حضور به هم رساندند.
حضور علمی دانشگاه در نمایشگاه کتاب مشهد، بخشی از هویت و سرشت نمایشگاه است

در این دیدار جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه کتاب بزرگترین رویداد فرهنگی استان است که امسال با 730 ناشر داخلی و 25 ناشر بین الملل برگزار خواهد گردید. ما نمایشگاه را صرفا جهت فروش کتاب نمی دانیم، بلکه آن را بستری می دانیم که در طول یک هفته، تاثیرگذاری فرهنگی و علمی ایجاد کرده و فضا را برای بالابردن فرهنگ کتابخوانی هموار می کند. در این راستا، بدون شک حضور رسانه ها ، جریان ارتباط مردم با مولفان و مدیران استان را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: انتخاب کتاب سال در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب نیز برگزار خواهد شد. هم چنین در بستر سازی این هفت شب، برنامه های فرهنگی بسیاری از سوی سایر نهادها تعیین شده است که جدول آن اطلاع رسانی خواهد گردید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: ما خوشحال می شویم اگر بتوانیم در ابتدای سال تحصیلی، باری را در حوزه ی خرید کتاب از روی دوش دانشجویان برداریم.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این نشست، ضمن قدردانی از اداره کل و فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شهروندان مشهدی و هم استانی های ما، هر ساله هزینه ی زیادی را صرف می کنند تا در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شرکت کنند که با توجه به زمان و هزینه ی صورت پذیرفته، شاید این امکان هر ساله برای علاقه مندان امکان پذیر نباشد. بسیار خوشحالیم که با کمک و توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، این امکان در شهر مقدس مشهد فراهم شده است تا شاهد این رویداد فرهنگی بین المللی باشیم  و قشر دانشگاهی بتواند در بستری مناسب از این فضای علمی استفاده کند. سعی ما بر این خواهد بود تا بتوانیم در شب دانشگاه، به صورت هماهنگ و  گسترده شاهد حضور قشر دانشگاهی در نمایشگاه کتاب باشیم.

دکتر کافی افزود: این بازدید، حتی برای دانشجویان بین الملل یک تور علمی خواهد بود تا با خراسان به عنوان مهد علم و تمدن بیشتر آشنا شوند، چرا که نزدیک به هزار ناشر در این رویداد شرکت خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد می کنم تا اطلاع رسانی این کلان رویداد فرهنگی، از طریق شبکه ی دانشگاهیای استان نیز صورت پذیرد تا همه بتوانند به بهترین شکل از این بستر مناسب استفاده کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید