نمایش جزییات خبر
۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴

رشد جهان بینی برای نوجوانان بعد از خواندن کتاب اتفاق می افتد

دومین نشست فرهنگی از سومین روز نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با عنوان"بررسی مشکلات و توانمندی های باشگاه کتاب کودک و نوجوان" برگزار شد.
رشد جهان بینی برای نوجوانان بعد از خواندن کتاب اتفاق می افتد

در این نشست "مهدی درم‌نثاری" با توضیح سبک داستان نویسی برای کودکان و نوجوانان گفت: نویسندگان حوزه کودک و نوجوان معمولا شکست‌ها را چندان شدید در داستان نمایش نمی‌دهند چراکه شخصیت داستان‌ها در ذهن نوجوانان و کودکان شکل می‌گیرد و با زندگی آنها همراه می شود.

این فعال حوزه کتاب و فرهنگ ابراز کرد: برای مثال در کتاب "یک وجب از آسمان" انسان‌های فقیر با انسان‌های ثروتمند رو دررو می‌شوند و سپس نیروهای خیر به کمک می‌آیند.

وی با بیان اینکه رشد جهان بینی برای نوجوانان بعد از خواندن کتاب اتفاق می افتد، گفت: کودکان بعد از مطالعه، ذهنیتی متفاوت راجع به جهان پیدا می کنند.

این کارشناس حوزه ادبیات کودک و نوجوان اظهار کرد: باید جهان بینی دقیقی به کودک داد، معیاری که بتواند در شرایط دگرگون شونده موقعیت را ارزیابی کند.

مهدی درم نثاری اظهار کرد:اگر کودکان مشکلی داشته باشند احساس ناامیدی می کنند ولی با کتاب خواندن با دنیای های دیگر آشنا شده و می‌توانند راه حلی برای مشکل خود پیدا کنند.

گفتنی است هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز با 50 برنامه‌ی فرهنگی و هنری از بیست و نهم مهرماه لغیات چهارم آبان‌ماه جاری از ساعت 10 صبح الی 20 در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپاست.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید