نمایش جزییات خبر
۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۵۰

رخدادهایی مانند نمایشگاه کتاب تبریز، کتابخوانی را در جامعه رونق می‌دهد

نماینده مردم تبریز،‌اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رخدادهایی مانند نمایشگاه کتاب تبریز، کتابخوانی در جامعه را رونق می‌دهد .
رخدادهایی مانند نمایشگاه کتاب تبریز، کتابخوانی را در جامعه رونق می‌دهد

" احمد علیرضابیگی" در بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز، اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی که مردم با آنها مواجه هستند، متاسفانه کتاب آنچنان که باید و شاید در اولویت زندگی مردم نیست و در سبد خانوار جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص نداده و از طرفی هم توسعه فضای مجازی باعث شده که مردم بیشتر به سمت این فضا سوق پیدا کنند.

وی افزود: آثار بسیار فاخری در حوزه‌های مختلف تهیه شده اما استقبال، توسعه و پیشرفتی که در متون تخصصی اتفاق افتاده، در فرهنگ عمومی احساس نمی‌شود.  

بیگی گفت: البته وجود رخدادهایی مانند نمایشگاه کتاب تبریز، کتابخوانی در جامعه را رونق می‌دهد که باید از دست‌اندرکاران برگزاری آن نهایت سپاس و قدردانی را داشته باشیم که برای بالا بردن سرانه مطالعه در استان و کشور تلاش می‌کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در ادامه خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب تبریز یک رخداد فرهنگی قابل توجه است. اینکه مراجعه کنندگان می‌توانند در حوزه‌های مختلف عمومی و تخصصی کتاب‌های مورد نظر خود را تهیه کنند، ارزشمند است. ما همه ساله نسبت به گذشته شاهد رفع موانع هستیم و امسال هم استقبال خوبی از نمایشگاه کتاب به وجود آمده است.

گفتنی است هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از بیست و نهم ماهرماه لغایت 4 آبان ذر نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود و در کنار آن بیش از 50 برنامه‌ی فرهنگی و هنری اجرا می‌گردد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید