نمایش جزییات خبر
۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰

ادبیات تعریف دوباره زندگی است

در سومین روز از برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز نشست فرهنگی با عنوان “ضرورت های ادبیات کودک و نوجوان” برگزار شد.
ادبیات تعریف دوباره زندگی است

عبد المجید نجفی در این نشست با بیان اهمیت ادبیات در زندگی عنوان کرد: ادبیات تعریف دوباره زندگی است.

این فعال حوزه کتاب و نشر ادامه داد:زندگی عادی به عنوان یک امر واقعی تبدیل به کلیشه می‌شود و باید با خلاقیت به آن جذابیت و جنبه عملی بخشید.

وی ابراز کرد: مادامی که شخصی دست به عمل نزده است زندگی اش آغاز نمی شود.

نجفی ادامه داد: ما می توانیم در هر کاری که انجام می دهیم به ویژه در کارهای تربیتی هر روز در خود رستاخیزی بیافرینیم.

این فعال حوزه فرهنگ و کتاب در پایان اظهار کرد: در حیطه ادبیات خلاق رسیدن مقصد خاصی ندارد بلکه باید هر روز برای رشد ذهن ها تلاش کنیم. 

وی ادامه داد:جسم وجودی به هرسنی باشد و کالبد جسمانی هم ترک شود، کسانی که کارهای معلمی و پرورشی داشته اند در جان شیفته مخاطبان خود زنده باقی می مانند.

نجفی هم چنین بیان داشت: ادبیات رسمی و آموزش لازم است اما برای سلوک کافی نیست و باید وارد ادبیات خلاق شد و پرورش قدرت خیال ازجمله عوامل تولید ادبیات خلاق است.

این فعال حوزه فرهنگ ابراز کرد: حلقه‌ی مفقوده در ادبیات کودکان و نوجوان، ایجاد سوال و تقویت پرسشگری است که باید در شخصیت کودکانمان جای گذاری شود.

گفتنی است هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از بیست و نهم ماهرماه لغایت 4 آبان ذر نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود و در کنار آن بیش از 50 برنامه‌ی فرهنگی و هنری اجرا می‌گردد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اشتراک در
کلیدواژه ها: فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید