نمایش جزییات خبر
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:
۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۹

حضور بیش از 700 ناشر در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم با معرفی آخرین دستاوردهای نشر 8 الی 15 آبان ماه برگزار می شود.
حضور بیش از 700 ناشر در بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد

افشین تحفه گر در نشست خبری این نمایشگاه افزود: این نمایشگاه از 15 تا 21 برای بازدید عموم علاقمندان در نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است که با توجه به استقبال مردمی امکان تمدید وجود دارد.

افشین تحفه گر افزود: تا کنون 730 ناشر در سایت موسسه نمایشگاههای فرهنگی ثبت نام کردند که از این تعداد 117ناشردانشگاهی، 469 ناشر عمومی، 39 ناشر آموزشی، 105 ناشر کودک و نوجوان و ... و ۶ کتاب فروشی از سطح شهردر نمایشگاه کتاب مشهد حضور دارند.

 وی تصریح کرد:برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد تمامی کتابفروشی های سطح شهر نیز می توانند حضور داشته باشند که تا کنون 6 کتابفروشی در این زمینه اقدام کرده اند.

 معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد خراسان رضوی در خصوص ناشران بین المللی بیان کرد: حضور 25 ناشر بین المللی از جمله مصر، فرانسه، لبنان، بلژیک هلند، عراق و سوئد، لیبی، افغانستان و ... قطعی شده است.

وی در خصوص  اطلاع رسانی صورت گرفته در سطح شهر مشهد ادامه داد:  با همکاری  مدیریت شهری، تبلیغات محیطی از طریق پایانه مسافربری، ایستگاه قطارشهری صورت خواهد گرفت و همچنین در بحث سرویس دهی هماهنگی لازم با سازمان اتوبوسرانی انجام شده و سرویس دهی از ابتدای نمایشگاه تا ایستگاه مترو از ساعات ابتدایی شروع نمایشگاه تا ساعت پایانی انجام خواهد گرفت.

تحفه گر تصریح کرد: همچنین با هماهنگی فرمانداری از تمامی کارمندان ادارات جهت حضور در نمایشگاه دعوت شده است و نمایشگاه با 20 هزار مترمربع  فضا و 200 هزار عنوان کتاب توسط ناشران داخلی و 20 هزار عنوان کتاب ناشران خارجی در معرض دید عموم  قرارخواهد گرفت .

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره ارشاد بیان کرد:در حوزه فوق برنامه های نمایشگاه 90 برنامه فرهنگی شامل 10 نشست تخصصی نخبگانی، شب شعر و داستان و20 مورد رونمایی کتاب و سخنرانی و 5 کارگاه آموزشی و 3 برنامه جنگ کودکان و 2 برنامه تجلیل از بزرگان و ... توسط سرای اهل قلم برگزار می شود و همچنین در نمایشگاه کتاب ویژه برنامه باغ کتابخوانی کودک و دوبله کارتون و طرح تعویض کتاب کهنه با نو در نمایشگاه امسال برگزار می شود.

وی افزود : برای تسهیل حضور شهروندان در نمایشگاه و اطلاعات بهتر در خصوص غرفه های کتاب در حال رایزنی هستیم تا اپلیکیشن را مختص به نمایشگاه کتاب تهیه کنیم و اطلاعات مربوط به نمایشگاه همراه با نقشه را از طریق این اپلیکیشن در اختیار مردم قرار دهیم.

تحفه گر با اشاره به برگزاری مراسم انتخاب کتاب سال در نمایشگاه کتاب مشهد خاطر نشان کرد:  3835 کتاب به دبیرخانه نمایشگاه  رسیده و 1090کتاب در داوری اولیه  انتخاب شدند و در داوری بعدی 198 کتاب در حوزه های مختلف فرهنگی، دینی، اجتماعی، جغرافیا برگزیده شده اند و از این تعداد 6 کتاب  برتر به مرحله نهایی راه پیدا کردند که در افتتاحیه نمایشگاه تجلیل می شوند.

وی در پایان  افزود: برای نمایشگاه اعتبار 1 میلیارد و 200 هزار تومان بن خرید کتاب در نظر گرفته شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید